پژوهشگاه

فوت و فن های پروپوزال/پایان نامه نویسی

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه

هر چیزی که در مسیر پایان نامه و پروپوزال نویسی یاد گرفتیم به اشتراک بگذاریم.

Endnote  آخرین نسخه روی سیستم نصب کنید تا:

موقع رفرنس نویسی دچار مشکل نشوید (انواع مختلف نگارش رفرنس ها برای هر ژورنال متفاوت هست.)

از همون ابتدای سرچ کردن مقاله هایی که پیدا می کنید در کتابخانه ایی مخصوص موضوع importکنید

این نرم افزار با office هماهنگ میشه و رااااحت!

در مورد کاربرد های اندنوت سرچ کنید! :چشمک

• این تاپیک 47 سال و 4 ماه پیش توسط ویرایش شده.
Viewing 6 replies - 1 through 6 (of 6 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

در مورد تاپیکی که مد نظرتون هست مقالات مروری جستجو کنید (مثلا آخر کلیدواژه Systematic Review  اضافه کنید)

چند تا از جدید ترین مقالات مروری رو دانلود کنید و بعد خواندن خلاصه آن ها دید جدیدی نسبت به موضوع پیدا میکنید.

حالا به کمک جداولی که در این مقالات آورده شده به درد بخور ترین مقالات مرتبط را پیدا خواهید کرد! حداقل ده تا مقاله عالی خواهید داشت!

(لا اقل در مورد موضوعاتی که در ایران کاری انجام نشده این روش کمک میکنه، به من که کمک کرده فعلا!)

الکی مثلا من محقق ام… :مطالعه  :خنده

لینک دائمی
    نمایهٔ برجسته
    برجسته@sama

عااااااااااااااااااااالی :ايول

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

من با این own word بودن پروپوزال مشکل داشتم ! یعنی اون با من مشکل داشت :مشنگ

وقتی میخوام یه جمله بنویسم…خودم دقیقا میدونم که ذهنم داره از کدوم مقاله کپی میکنه :ماسکه

برای راه حل گفتن که :

۱- باید مقاله های بیشتری خواند.

که تا حد زیادی کمک میکنه! چون می فهمی که اصل مطلب چیز ثابتی هست و هر کسی سعی کرده فقط چند تا کلمه رو پس و پیش کنه!

۲- باید بسیار نوشت!اینکه یه روز کامل رو برای بیان مساله بزاری کمکی نمیکنه هر روز بخشی از اون رو بنویس. و رها کن.ذهنت اتوماتیک در اوقاتی که چیزی نمی نویسی به جملاتت فکر میکنه و میفهمی چی اضافه است و چی کمه!

۳- وسواس نداشته باشید! بنویسید!این طبیعی هست که ” چیزها تا زمانی که در ذهن ما هستن درست هستن! وقتی روی کاغذ میان یا به زبان آورده میشه تازه نواقصش مشخص میشه”

موضوعی که شامل بهداشت باروری/آموزش/جوانان میشه

برای بیان مساله باید اول کلیت رو تعریف کرد(بهداشت باروری چیست؟! جوان کیست؟! آموزش چیست!؟ )

بعد اهمیت قضیه رو پر رنگ کرد

و موقعیت فعلی رو تشریح کرد

و راه حل پیشنهادی برای پر کردن این gap رو نوشت!

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

ممکنه به دردتون بخوره نحوه ایجاد نیم فاصله در آفیس:

Ctrl با –

یا

Ctrl+Shift+2

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

دنبال یک نرم افزار رایگان و ساده تر و سبکتر از اندنوت میگشتم که روی هر سیستمی نصب بشه.mendeley این ویژگی رو داره! با توجه به قابلیت هایی که داره به نظرم بهتره از این استفاده بشه(یه سرچ کنید تا بیشتر آشنا بشید اندنوت من  آپدیت کردن رفرنس های word رو خیلی لفت میداد :ماسکه )

Endnote آخرین نسخه روی سیستم نصب کنید

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

بهترین جا برای دانلود fulltext پایان نامه ها این سایت وابسته به دانشگاه شهیدبهشتی هست.(رایگان!)

هرچند تمام فایل ها رو بصورت کامل نداره… ولی کار آدم راه می افته…

بنظرم وقتی میخوای فصلهات رو بنویسی بهتره یه پایان نامه مشابه پیدا کنی و با الگوی نوشتن همون پیش بری…باشد که راحت تر باشد!

Viewing 6 replies - 1 through 6 (of 6 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.