مامایی

مصاحبه با رتبه های برتر کنکور مامایی

برچسب‌ها: 

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • نویسنده
    نوشته
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

در این تاپیک پاسخ رتبه های برتر و پذیرفته شدگان کنکور ارشد مامایی،در مصاحبه با مِدنِت منتشر می شود.

از دوستانی که رتبه های خوب داشتن دعوت می کنیم،لطفا به این صفحه تشریف ببرند سوالات رو پاسخ بدهند، ما به تدریج جواب مصاحبه ها رو اینجا منتشر می کنیم.اینطوری همه میتونن از تجربیاتتون استفاده کنن. پیشاپیش از همکاریتون ممنون :گل

اگر هم کسی رو میشناسید که قبول شده میتونید  این لینک  http://mednet.ir/url/1ku  رو بهش بدید تا فرم رو پر کنه.

#ارشد۹۶

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

خانم مهتا رتبه ۱۸ مشاوره در مامایی، رتبه ۳۴ مامایی (کنکور ۹۵)/ قبولی نهایی مامایی شهید بهشتی :گل

سوال ۱ – ازچه زمانی بصورت جدی مطالعه خودرا برای آزمون آغاز کردید؟

اواخر آبان

سوال ۲ – آیا سال گذشته شاغل(یا دانشجو) بودید؟ در این صورت چگونه برای مطالعه وقت می گذاشتید و برنامه ریزی می کردید؟

بله شاغل بودم. با برنامه ریزی های خوب مشاورین مدنت

سوال ۳ – دور اول چگونه مطالعه کردید و آیا تمام مباحث تمام دروس را به پایان رساندید؟

هر مبحث رو به صورت کامل مطالعه و تا جای ممکن خلاصه نویسی میکردم . به جز مامایی مایلز که دسترسی کاملی بهش نداشتم بقیه مباحث رو تمام کردم.

سوال ۴ – لطفا در رابطه مرور دروس توضیح دهید از چه زمانی مرور را شروع کردید؟

از اواسط زمستان کنار مباحث جدید بعضی از مباحث مهم رو با کمک خلاصه نویسی هام دوره میکردم . البته به علت کار در سیستم بهداشت خود به خود بعضی مباحث برام دوره میشد .

سوال ۵- توصیه شما این است که حتما رفرنس مطالعه شود و یا درسنامه ها و خلاصه را کافی میدانید؟

به نظرم حتما یک بار رفرنس رو کامل مطالعه کنند و با درسنامه تطابق بدهند و در صورت کامل بودن میشه به درسنامه اعتماد کرد.در مورد مطالعه صرف از خلاصه مطالب ، بایدگفت خلاصه جهت تثبیت مباحث در مغز بسیار مفید هست و نقش مهمی در مرور مباحث دارد ولی بدون مطالعه کامل مبحث مطالعه خلاصه مثل خواندن تایتل های یک نوشته است.

سوال ۷ – بنظر شما یک داوطلب باید چه زمانی را صرف تست زدن نماید ؟ شما از چه کتاب تستی را پیشنهاد میکنید؟

به نظرم در مباحث سخت تست رو در کنار مطالعه شروع کنند تا به نکات مهم مبحث پی ببرند . در کل ولی دو سوم حجم دروس رو مطالعه کردید شروع به زدن تست های جامع و کنکور کنید. کتابی که شامل سوالات کنکور با کمترین خطا در پاسخ دهی و همراه پاسخ های تشریحی همراه با ذکر منبع باشد را توصیه میکنم.

سوال۸ – نظر شما در رابطه با خلاصه برداری چیست؟

بهترین روش برای تثبیت آموزه ها و یک ابزار بسیار عالی برای مرور سریع مطالب

سوال ۹ – روزی چند ساعت مطالعه می کردید؟ ودفعه چندمی بود که کنکور ارشد مامایی شرکت می کردید؟

تا یک ماه قبل از کنکور روزی ۲ الی ۳ ساعت ودر ماه اخر ۵ ساعت البته خاطر نشان کنم این تایم بدون پرتی هست . اولین سالی که مطالعه کرده و برای قبولی رفته بودم و دومین باری که کنکور ارشد میدادم. سال ۹۳ فقط محض اشنایی با سوالات بدون مطالعه در کنکور شرکت کردم.

سوال ۱۰– مهمترین توصیه شما به همکارانتان چیست ؟

داشتن اهداف بزرگ ! با توکل به خدا و پشتکار در راه رسیدن به هدفشون تلاش کنند وسعی کنند از شکست های کوچک مایوس و از پیروزی های کوچک مغرور نشوند.

همه ما برای شما آرزوی موفقیت روزافزون داریم :لبخند

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

خانم ترانه مهربان – رتبه ۶۰ مشاوره در مامایی- رتبه۵۵ مامایی (کنکور۹۵)

مهر ۹۴

سوال ۲ – آیا سال گذشته شاغل(یا دانشجو) بودید؟ در این صورت چگونه برای مطالعه وقت می گذاشتید و برنامه ریزی می کردید؟

خیر

سوال ۳ – دور اول چگونه مطالعه کردید و آیا تمام مباحث تمام دروس را به پایان رساندید؟

من دور اول رو تقریبا کامل خوندم و تقریبا تا آخر اسفندماه تمام دروس رو تموم کردم،برای بارداری که بالاترین ضریب رو داره و فیزیوپات خود کتاب ویلیامز ۲۰۱۰ رو خوندم البته هر فصلی رو با کتاب خلاصه ۳ جلدی ویلیامز گلبان مطابقت میدادم تا نکات جدید رو هم در بیارم که یه مقداری وقتم رو می گرفت، زنان رو از درسنامه گلبان خوندم( ولی توصیه میکنم اگه کسی وقتش رو داره از خود نواک بخونه). نوزادان و جنین شناسی رو هم کلا از رو کتاب نلسون و لانگمن خوندم، برای بهداشت چون منبع مشخصی رو نداره هر چی داشتم خوندم، از درسنامه مامایی گلبان گرفته (که انصافا تنظیم خانوادش خیلی کامل بود) تا دستورالعملهای وزارت بهداشت، بوکلت مخصوص ماما که تو همه درمانگاه ها پیدا میشه،کتاب بهداشت مادر و کودک دکتر شهناز کهن و… هر چی تستم برای بهداشت گیرم میومد زدم، خیلی نکته ها تو تست زنی به دست میاد. و در نهایت زبان که متاسفانه خیلی وقت نذاشتم براش و فقط لغات و متنهای سالای قبل رو تونستم بخونم.

از فروردین مرور رو شرو کردم،هر روز بارداری، زنان و نوزادان رو میخوندم، تستاشون رو هم سعی میکردم همون روز بزنم تا نکته ها تو ذهنم تثبیت بشن،نوزادان که تموم شد جنین شناسی رو شروع کردم، برای مرور بهداشت فقط تست زدم. من معمولا نکات رو گوشه کتاب مینویسم به خاطر همین مرورم هم از رو خود کتاب بود…

سوال ۵- توصیه شما این است که حتما رفرنس مطالعه شود و یا درسنامه ها و خلاصه را کافی میدانید؟

برای بارداری و زنان که با هم ضریب ۴ رو دارن و خیلی مهمن کتاب باید نکته به نکته خونده شه،تو بقیه درسا هم رفرنس تو اولویته ولی اگه کسی کمبود زمان داشته باشه بعضی از خلاصه ها خوبن،کتاب نوزادان چون حجمش کمه و راحتم هست خوندنش خیلی وقت نمیبره،جنین شناسی هم نکته زیاد داره بهتره از خود کتاب خونده شه، البته ی خوبی که کتاب لانگمن داره اینه که چون نکته به نکته و قدم به قدم همه چی رو توضیح میده درکش راحتتر از چکیده هستش و شکلای تو کتابم به درک متن کمک زیادی می کنه…فیزیوپات رو میشه از رو خلاصه خوند و درصد خوبی رو هم زد

سوال ۷ – بنظر شما یک داوطلب باید چه زمانی را صرف تست زدن نماید ؟ 

اگه کسی بتونه از همون اول همراه با خوندن هر مبحثی تست زنی رو هم شرو کنه خیلی خوبه (البته با رعایت فاصله زمانی)،من خودم تقریبا از بهمن ماه شرو کردم به تست زدن،ولی بهتره به ماه های آخر موکول نشه چون نمیشه تستای همه مطالب رو جمع کرد

خب خلاصه نویسی خیلی میتونه مفید باشه بخصوص برای روزای آخر که باید مطالب رو مرور کرد،ولی به نظر من نحوه خلاصه نویسی خیلی مهمه مثلا چون ویلیامز نکته زیاد داره آدم وسوسه میشه همه نکته ها رو بنویسه ولی این اشتباهه چون حجم مطالب انقد زیاد میشه که نمیشه همش رو مرور کرد، بخاطر همین نکته برداری باید در عین جامع بودن کوتاه هم باشه تا هم مرورش راحت باشه و هم در نهایت مفید

سوال ۹ – روزی چند ساعت مطالعه می کردید؟ ودفعه چندمی بود که کنکور ارشد مامایی شرکت می کردید؟

سعی می کردم روزی ۶ ساعت رو بخونم ولی بعضی روزا به ۴ ساعتم نمیرسید،روزای تعطیل و جمعه هارم کلا نمیخوندم،عیدم تقریبا ۵ روزش رو کلا نتونستم بخونم ولی ماه آخر روزی ۱۲-۸ ساعت میخوندم و هفته آخر فقط آزمون های سالای قبل رو زدم (ارشد و دکترا)

من پارسالم شرکت کرده بودم ولی چون صرفا ی شرکت کننده بودم و خوب نخونده بودم نتیجه خوبی نگرفتم.

کسی که واقعا دوست داره برای ارشد بخونه با کمی همت و همون جمله معروف آهسته و پیوسته رفتن مطمئن باشه که به نتیجه دلخواهش میرسه، من وقتی تصمیم گرفتم واسه ارشد بخونم که بیشتر از ۳ سال از فارغ التحصیلیم میگذشت و کتابهام اکثرا ورژن قدیمی بودن و همین کار رو برام سختتر میکرد، به خاطر همین دوستانی که دوست دارن ادامه تحصیل بدن بهتره سال آخر دوره کارشناسیشون رو خوب بخونن و بلافاصله بعد از اتمام کارشناسی تو آزمون شرکت کنن، این طوری احتمال قبولی ۱۰۰% میشه.

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

رتبه ۱ مامایی _رتبه ۱۳ مشاوره مامایی _ساکن شیروان__فارغ التحصیل سال ۸۶

از آذر ماه
    شاغل و دارای فرزند ۳ساله_از تمام فرصتهای خالی از کار و عدم نیاز کودک م به خودم استفاده میکردم
    دور اول با خلاصه برداری و خواندن تمام دروس
    از اواسط فروردین فقط مرور و تست
    حتما رفرنس+تست+خلاصه برداری خود شخص از رفرنسها
    سوال ۷ – بنظر شما یک داوطلب باید چه زمانی را صرف تست زدن نماید ؟ شما از چه کتاب تستی را پیشنهاد میکنید؟
    بعد از اتمام هر دوره ی مطالب،،کتابهای گلبان
    بسیار مفید
    میانگین۳ساعت،،بار اول با خواندن درست،،و صرفا شرکت کردن بار ۳وم
    خواندن تمام منابع وزارت بهداشت__پشتکار__تمرکز در خواندن__و تکرار خلاصه ها

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

خانم سما_ رتبه ۲ مشاوره در مامایی_  رتبه ۴۳ مامایی_ کرمان

قبولی نهایی: مامایی دانشگاه ایران :گل

درصدهای خود را نیز به تفکیک دروس بفرمایید.
    بارداری ۷۶/ روانپزشکی ۸۰/ زبان ۵۵/ بهداشت ۴۰/ نوزادان ۵۵

از تابستان….. زبان بیشتر کار کردم و بقیه درسا رو به صورت کلی خوندم و از پاییز جدی تر خوندم و تاکید میکنم واسه بهداشت همه ی رفرنس های وزارت بهداشت رو بخونن و حتما تست کار کنن و اگه زبان ضعیف هستن اول دایره لغات خودشون رو گسترش بدن.
    دانشجو…. روزهایی کارآموزی نداشتم و وقتای اضافی بعداز کاراموزی….. و خود کارآموزی رفتن هم برای تثبیت مطالب مفیده.
    دور اول به صورت کلی خوندم و البته نرسیدم به همه ی مباحث.زنان درسنامه خوندم.بارداری رفرنس.نوزادان رفرنس اصلی بهتره.زبان درسنامه امیر لزگی..روانپزشکی رفرنس اصلی. و بهداشت حتماهرچی دارن رو کامل بخونن بوکلت درمانگاه و همه ی رفرنس های معرفی شده وزارت بهداشت
    برای مرور از بهمن با تست زدن مرور میکردم اینکه اگه جواب تستی رو بلد نبودم دوباره برمیگشتم رو متن اصلی و باز میخوندم.
    حتما رفرنس خونده بشه و خلاصه و درسنامه ها در کنارش خیلی کمک کننده است برای تثبیت راحتر مطالب.
    به نظر من بعد از اینکه داوطلب رفرنس ها رو یه دور خوند و تموم کرد تست زنی رو شروع کنه.
    خلاصه برداری خیلی کمک کننده است مخصوصا اینکه از تابستان با فرصت کافی این کار انجام بشه چون بعد از عید برای مرور خیلی راحتر هستن.
    دفعه اول. میانگین روزی ۴ ساعت… اما بعد از عید خیلی بیشتر خوندم مخصوصا ماه اردیبهشت.
    حتما هدف روشن و واضحی داشته باشن و برای هدفشون با تمام همتشون تلاش کنن. و اگه قصد ادامه تحصیل دارن هرچه سریع اقدام کنن راحتر میتونن بهش برسن.و اینکه رفرنس ها بارها بارها باید مرور بشه چون بعضی مطالب فراره و نباید ناامید شن. و من از مدنت خیلی چیزا یاد گرفتم و برام خیلی کمک کننده و مشوق بود.تست زدن خیلی خیلی مهمه هرچی بیشتر بهتر.

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

خانم نیلوفر آقایی _ رتبه ۷ مشاوره در مامایی _رتبه ۶۵ مامایی _ تهران. فارغ التحصیل۹۲

قبولی نهایی : مشاوره در مامایی دانشگاه ایران :گل

لطفا درصدهای خود را نیز به تفکیک دروس بفرمایید.
    درصدهای من:
    بهداشت ۵۰٫۳%
    بارداری ۶۶%
    نوزادان۶۷%
    روانپزشکی۶۷٫۵%
    زبان۳۳٫۳%

به طور جدی از آبان ماه با پایان طرحم
    بله شاغل بودم..بیمارستان شیفت لانگ آف داشتم..روزهای آف رو درس میخوندم طبق برنامه ای که داشتم..
    مهمترین دلیل موفقیت من پیروی کامل از برنامه ریزیم بود..طبق برنامه دور اول رو تا بهمن ماه تمام کردم..بجز یکی دو فصل بارداری ویلیامز بقیه ی مطالب رو کامل خوندم
    اسفند ماه و نیمه ی اول فروردین رو مرور داشتم طبق برنامه ای که داشتم
    درسنامه و خلاصه هیچ وقت جایگزین رفرنس نیست اما برای افراد شاغل و کسانی که تایم کمی دارند به نظر من خالی از فایده نیست..بستگی به پایه ی فرد هم داره که چقد قوی باشه..رفرنس خوندن قدرت تجزیه تحلیل رو بالا میبره تو تستایی که نیاز به تحلیل دارند
    من خودم فروردین و هفته اول اردیبهشت رو تستهای کنکور های سال های قبل رو زدم از کتاب خانم هدی تفضلی که به نظرم عاالی بود و تو موفقیت من نقش پررنگی داشت که این کتاب هم توصیه دوست و همکار عزیزم خانم شکری بود.
    راستش من این کار رو انجام ندادم فرصت نکردم ولی تو حفظ ثبات مطالب و دسته بندی اونها تو ذهن میتونه خیلی مفید باشه
    بار اولی بود که شرکت میکردم..از روزی سه چهار ساعت شروع کردم تا اواخر به هشت الی نه ساعت میرسید..البته همونطور که گفتم به خاطر شیفت لانگ آفم یک روز در میان میخوندم
    هیچ چیز به اندازه ی یک برنامه ریزی دقیق نمیتونه تو درس خوندن و موفقیت به شما کمک کنه..من با برنامه ای ک از مدنت الهام گرفتم و بر اساس شرایط خودم تغییرش دادم به لطف خدا تونستم موفق بشم

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

هیچ چیز به اندازه ی یک برنامه ریزی دقیق نمیتونه تو درس خوندن و موفقیت به شما کمک کنه..من با برنامه ای ک از مدنت الهام گرفتم و بر اساس شرایط خودم تغییرش دادم به لطف خدا تونستم موفق بشم

:ایول من هم همین نظر رو دارم.

نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی
    Participant
    @moshaveran

با ارسال آدرس زیر به دوستانتان که ارشد قبول شده اند، به پربار شدن این تاپیک کمک کنید:

http://mednet.ir/url/1ku

برای ارتباط بیشتر با مشاوران تحصیلی سایت میتوانید با این آدرس مکاتبه کنید: moshaveran @ mednet.ir

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

قرار بود فقط قبولی های امسال در مصاحبه شرکت کنن. اما یک دوستی از قبولی های سالهای قبل لطف کردن و در مصاحبه شرکت کردن، چون وقت گذاشتن ایشون برای جواب دادن به سوالات برامون ارزشمند هست، مصاحبه ایشون رو هم قرار میدم.براشون آرزوی موفقیت داریم :گل

خانم الهام ارغوانی، رتبه ۴ سال ۹۰
    از اردیبهشت
    بله شاغل بودم. دریک درمانگاه کار میکردم که هر روز ۴۰ تا ۵۰ مریض داشت و اینها هر روز ازم سوال میپرسیدن و اینطوری شد که من هر روز کتاب دستم بود. صبح تا ظهر درمانگاه بودم و عصرها ۴ ساعت درس میخوندم
    بله
    وقت به مرور نکشید
    صد درصد رفرنس.
    من تستی نزدم
    من خلاصه ای نداشتم
    روزی ۴ ساعت. دفعه سوم

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

اگه دوستان همراهی کنن، قبولی نهایی به مصاحبه ها اضافه میشه…

نمایهٔ فاطمه 961
    فاطمه 961
    Participant
    @fatemash

امیدوارم سال بعد من جز مصاحبه شونده ها باشم :)

نمایهٔ سولمازنظامی
    سولمازنظامی
    Participant
    @solmaz1394

میشه از مزیت ارشد بگین ؟چه فرقی داره…

نمایهٔ سمیه ابراهیمی
    سمیه ابراهیمی
    Participant
    @ebrahimi61

باسلام بنده عضو جدیدم،خوشحالم اینجام،و۱خسته نباشید به تمامی گردانندگان این سایت ،همچنین از خانم عاطفه شکری ،استادم،کمال قدردانی رو دارم که بنده رو به اینجا راهنمایی فرمودند،بنده هم خیلی دوست دارم راجع به ارشد بیشتربدونم مخصوصا ارشد مامایی،ضمنا بنده ترم آخر کارشناسی ناپیوسته مامایی دانشگاه علوم پزشکی قزوینم.باسپاس فراوان.

تـــــــــــــو که باشی بس اســــــــت......

مگر من جز نفـــــــــــــس چه می خواهم ؟؟؟؟؟

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.

ads