مامایی

مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد مامایی

برچسب‌ها: 

نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی

سوالات خود در مورد کارشناسی ارشد مامایی(کلیه رشته ها و گرایش ها اعم از مشاوره در مامایی،…) رو اینجا بپرسید

• این تاپیک 47 سال و 4 ماه پیش توسط ویرایش شده.

برای ارتباط بیشتر با مشاوران تحصیلی سایت میتوانید با این آدرس مکاتبه کنید: moshaveran @ mednet.ir

Viewing 15 replies - 406 through 420 (of 423 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ شادی
    شادی@shadimidwife

سلام من شهریور ماه فارغ التحصیل شدم  ولی هنوز شروع نکردم به خوندن :/

اول میخواستم بدونم کلا برای ارشد چه رشته هایی رو میتونیم انتخاب کنیم بجز مامایی و مشاوره در مامایی و دوم اینکه من واقعا نمیدونم چجوری برنامه ریزی کنم و بخونم با توجه به اینکه ۲ شیفت هم سرکارم لطفا کمممممککککک :(

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

@mahyado خیر نمیشه(یعنی قانونا!). لزومی هم نداره :لبخند

@mrsnazila من سه جلد خوندم و اعتراف میکنم اشتباه کردم. مرور گلبان کافیه. :بلاه

@baharenazem65 منظورتون از الگوریتم های هندبوک چیه؟!  :متفکر

@shadimidwife به نظرم  بد نیست از مشاوره و برنامه ریزی مدنت کمک بگیرید

لینک دائمی
    نمایهٔ پانیذ
    پانیذ@panizrezaiikalhor

دوستان بنظرتون کتاب هدی تفضلی بهتره یا تقی زاده؟

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

دوستان بنظرتون کتاب هدی تفضلی بهتره یا تقی زاده؟

هر دو کتاب مجموعه سوالات کنکورهای سالهای قبل هستن و از نظر پاسخ تشریحی و صحت آنها در وضعیت خیلی خوب هستن.

تفاوتشون در این هست که کتاب هدی تفضلی بر اساس سالهای کنکور دسته بندی شده و کتاب تقی زاده بر اساس مباحث موضوعی.

لینک دائمی
    نمایهٔ نوري
    نوری@252639

سلام و خداقوت

برای بارداری کتاب تست مختصش چی بگیرم؟

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

برای بارداری کتاب تست مختصش چی بگیرم؟

سلام

اینکه میگن به جای اینکه چندین کتاب بگیرید… یک کتاب بگیرید! در مورد درسنامه جامع تقی زاده صدق میکنه!

شما هر کتاب دیگه ایی هم بگیرین اومده سوالات کنکورهای قبل رو به صورت مبحثی تفکیک کرده ولی کیفیت پاسخگویی و همینطور قیمت این درسنامه خیلی بهتره همین اتفاق برای همه دروس در این درسنامه اتفاق افتاده. و پاسخهای تشریحی خیلی خوبی داره.

لینک دائمی
    نمایهٔ فاطمه 961
    فاطمه 961@fatemash

درسنامه ی مامایی گلبان چطوره؟

لینک دائمی
    نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی@moshaveran

درسنامه ی مامایی گلبان چطوره؟

خیلی خوبه… منتها توجه کنید همه درسنامه ها اشتباه دارن.

از طرفی زمانی که بعد از آزمون ،سازمان اعلام میکنه اشکالات سوالات مطرح شده یا کلید رو براشون بفرستید… حتما باید این اشکالات بر اساس متن منابع اعلام شده باشه. نه درسنامه ها (یعنی اگر جمله ایی در درسنامه ایی خوندین و براساس اون جواب دادین و کلید آزمون چیز دیگه ایی رو جواب اعلام کرد… اول به غلط بودن درسنامه تون شک کنیذ)

برای ارتباط بیشتر با مشاوران تحصیلی سایت میتوانید با این آدرس مکاتبه کنید: moshaveran @ mednet.ir

لینک دائمی
    نمایهٔ نگین
    نگین@neginmidwife

سلام بچه ها خیلی خوشحالم که مدنت رو پیدا کردم کلی نکته یادگرفتم . ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین:

۱- برای رشته آموزش مامایی تقریبا چه رتبه ای باید بیاریم؟

۲- من هدفم هیئت علمی هستش به این دلیل میخوام آموزش مامایی قبول شم در این باره میشه هر اطلاعی که بهم کمک کنه رو بدین.

۳ – مهم ترین سوالم اینه من تا آخر اسفند تقریبا یه دور کامل مباحث رو میخونم اما مشکلم تو درس زنان هستش تا الان تونستم فقط چندتا فصل نواک رو بخونم چون حجمشون بالاست. میشه لطفا بگید مهم ترین فصل های زنان چیه؟ تا روی اینا تمرکز کنم آخه وقتم کمه.

۴- من دوماه آخر رو گذاشتم برا مرور اما نمیدونم روش صحیح مرور کردن چطوریه تا مطالب دقیق تو ذهنم بمونه.

۵- من درسی رو که میخوندم همون شب و فردا صبحش و قبل از آزمون های آزمایشیم مرور میکردم به نظرتون کم مرور کردم؟ استرس دارم خیلی زیاد.

ببخشید وقتتونو گرفتم اگه به ۵ تا سوالم جواب بدین ممنونتون میشم.

لینک دائمی
    نمایهٔ نگین
    نگین@neginmidwife

سلام میشه بگین چه فصل هایی از ویلیامز مهم ترن؟

لینک دائمی
    نمایهٔ مشاوران تحصیلی

۱- برای رشته آموزش مامایی تقریبا چه رتبه ای باید بیاریم؟

سال قبل  آموزش مامایی گیلان با رتبه ۹۰ هم قبول شدن. بستگی به اقبال عمومی در اون سال داره. و نمیشه یک عدد قطعی گفت.

۲- من هدفم هیئت علمی هستش به این دلیل میخوام آموزش مامایی قبول شم در این باره میشه هر اطلاعی که بهم کمک کنه رو بدین.

در صفحات قبلی تا حدی در این مورد حرف زدیم. خیلی از دانشگاهها با فوق لیسانس جذب هییت علمی ندارن. و اگر هم داشته باشن ترجیحا از کرسی های خالی جذب میکنن(یعنی رشته ایی رو میگیرن که قبلا در اعضاشون نداشته اند) آموزش مامایی برای پی اچ دی تعداد رشته های بیشتری رو پوشش میده.

۳ – مهم ترین سوالم اینه من تا آخر اسفند تقریبا یه دور کامل مباحث رو میخونم اما مشکلم تو درس زنان هستش تا الان تونستم فقط چندتا فصل نواک رو بخونم چون حجمشون بالاست. میشه لطفا بگید مهم ترین فصل های زنان چیه؟ تا روی اینا تمرکز کنم آخه وقتم کمه.

فصول پر تکرار در تست های سالهای قبل مشخص هست. از یک درسنامه استفاده کنید. سه دوره از تسها رو که ببینید میفهمید کدوم فصول مهم ترند

۴- من دوماه آخر رو گذاشتم برا مرور اما نمیدونم روش صحیح مرور کردن چطوریه تا مطالب دقیق تو ذهنم بمونه.

مطالعه خلاصه ها و تست زنی و انالیز صحیح ابعاد تستها

۵- من درسی رو که میخوندم همون شب و فردا صبحش و قبل از آزمون های آزمایشیم مرور میکردم به نظرتون کم مرور کردم؟ استرس دارم خیلی زیاد.

هیچ کنکور مسابقه ی تعداد دفعات دوره کردن نیست!که بگیم هر کی بیشتر دوره کرده برنده است. شما روی آرامشتون کار کنید و به مطالعه ادامه بدید.

چه فصل هایی از ویلیامز مهم ترن؟

در تستهای سالهای قبل خوب متوجه میشین. البته توجه کنید که مایلز هم جزو منابع هست. از مجموع ۲۵ سوال بارداری و زنان…. شاید ۵-۷ سوال از مایلز و دستورالعملهای کشوری بیاد… ۵ -۹ سوال از نواک و باقی از ویلیامز… پس تمرکز بر ویلیامز و نواک و بی توجهی به مایلز و دستورالعملها کار درستی نیست.

از بارداری زایمان هیچ فصلی غیر مهم نیست. حتی فصل بیهوشی و دوقلویی و لانه گزینی که خیلی مد نظر بچه ها نبوده در سالهای اخیر سوال های ساده ایی ازشون اومده که کافی بوده یکبار مطالعه بشن.

موفق باشین

لینک دائمی
    نمایهٔ نگین
    نگین@neginmidwife

سلام. من نمی دونستم از مامایی مایلز ۷ تا سوال میاد :( اصلا کتابشم ندارم :( چیکار کنمممممم

لینک دائمی
    نمایهٔ مشاوران تحصیلی

سلام. من نمی دونستم از مامایی مایلز ۷ تا سوال میاد :( اصلا کتابشم ندارم :( چیکار کنمممممم

نگفتیم حتما ۷ تا! از زمانی که مایلز جزو منابع شده بین ۵تا ۷ سوال ازش اومده. شاید امسال سه تا بیاد! یا….

میتونید از فروشگاه مدنت جلد یک و دو مایلز رو تهیه کنید فصول مورد نظر در همین دو جلد هست.

لینک دائمی
    نمایهٔ مشاوران تحصیلی

در انتهای ماراتن… (توصیه هایی برای ماههای آخر)

از حواشی کم کنید و به هدف اصلی خود بپردازید.

مطمئن باشید این چند ماه باقی مانده تا آزمون نه در کلاسهای ورزش قهرمان المپیک خواهید شد و نه دورهمی های دوستانه مدال افتخاری برایتان خواهد شد. پس کلاس ورزش کلاس زبان دوره های دوستانه یا هر چیز دیگری که زمان شما را درگیر خود میکند کم و یا حتی حذف کنید. انتخاب یک فعالیت تفریحی برای استراحت و تنوع کافیست.

ساعت مطالعه خود را جهشی زیاد کنید.

الان فرصت کم خواندن و آهسته و پیوسته خواندن نیست! از الان شب امتحان شما شروع شده است پس شب امتحانی درس بخوانید! بدانید عده ایی تازه نفس که تازه در آزمون ثبت نام کرده اند با قدرت و انگیزه ی بالا برای جبران زمانی که از دست داده اند شروع به مطالعه کرده اند. پس حیف است شما که زودتر شروع کرده اید و مسیر بیشتری را طی کرده اید از جمع عقب بمانید. یک راهکار برای افزایش ساعت مطالعه ، گزارش دادن است.(با ثبت ساعت مطالعه شده در هر روز به خودتان یا مشاور آن را گزارش دهید) رتبه های برتر در ماههای آخر بیشترین ساعت مطالعه را داشته اند.

سازش ممنوع

علت کاهش ساعت مطالعه هر روز را دریابید. و برای حذف آن عامل برای روزهای بعد اقدام کنید. اگر در زود به خواب رفتن مشکل دارید و به تبع آن صبح دیر بیدار میشود این مشکل را سریع حل کنید و با آن مدارا نکنید. ( اگر محیط مطالعه شما سرد است گرم است نور کافی ندارد هوای مناسب ندارد یا…)و فکر میکنید اینها باعث افت کارایی و کاهش مطالعه شما می شود… مساله اصلی را حل کنید.

مغز خود را تغذیه کنید

اکسیژن ، گلوکز و آب  را به میزان کافی در اختیار مغز بگذارید تا بهترین عملکرد را داشته باشد.پس

برای بهبود اکسیژن رسانی: طی مطالعه درست بنشینید! بین مطالعه نرمش کنید!

از مواد قندی مناسب در طی مطالعه استفاده کنید و گرسنه نمانید!

به قدر کافی آب بنوشید. (منظور مایعات نیست! خود  ِ آب!)

در مرور یک نگاهتان روی تست باشد!

عده ایی از بچه ها برای تکراری نشدن تستهایشان در روزهای آخر بدون توجه به تست زنی فقط مرور میکنند! این کار باعث میشود شما در روزهای آخر با حجم زیادی از نکات و مطالب جدید در تست ها مواجه شوید که دیگر زمانی برای به خاطر سپاری و تحلیل آنها نداشته باشید. پس از تست غافل نشوید. تست ها باعث می شوند شما با دید بهتری مطالب را مرور کنید.

به حرف دیگران بی توجه باشید

افرادی که شما و هدفتان و تلاشتان را زیر سوال میبرند اصلا نبینید و نشنوید با لبخند از کنارشان بگذرید! به شما میگویند آخرش که چه! دکترا هم که بگیری همین هستی! به شما میگویند وقت نیست! به شما میگویند نمیتوانی…به شما میگویند خودشان هرگز چنین آزمونی نخواهند داد و…. اما بدانید که این افراد مادامیکه که از چیزی نفرت دارند برای رسیدن به آن تلاش میکنند!! پس دلیل این رفتارشان عقب نگهداشتن شما برای پیشی گرفتن از شماست نه خیرخواهی!

• این پاسخ 47 سال و 4 ماه پیش توسط ویرایش شده.

لینک دائمی
    نمایهٔ فرنوش خوشبو
    فرنوش خوشبو@farnoosh1

سلام من میخواستم در مورد درس زبان بدونم…چه میزان از زبان کنکور عمومی و چه میزان تخصصی هست؟چه میزان باید خوند و و قت گذاشت ؟حداقل درصد مجاز برای ارشد مامایی چقدره؟؟

Viewing 15 replies - 406 through 420 (of 423 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.