مامایی

مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد مامایی

برچسب‌ها: 

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 430 total)
  • نویسنده
    نوشته
    نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی
    Participant
    @moshaveran

سوالات خود در مورد کارشناسی ارشد مامایی(کلیه رشته ها و گرایش ها اعم از مشاوره در مامایی،…) رو اینجا بپرسید

برای ارتباط بیشتر با مشاوران تحصیلی سایت میتوانید با این آدرس مکاتبه کنید: moshaveran @ mednet.ir

نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی
    Participant
    @moshaveran

@mamajun

شما حق دارید که شک کنید، هنوز یه پاراگراف از زنان نخونده برید و داخلی بخونید…بارداری بخونید فصل رو عوض کنید…به خاطر  اینکه اولا هنوز با زبان رفرنس آشنا نیستید دوم اینکه به برنامه اعتماد ندارید!سوم به نظرم زمان زیادی که تا آزمون دارید شما رو برای جامع تر خوندن وسوسه میکنه!

به نظرم لازم دارید که یه نفر مطمئن برنامه مطالعه شما رو بچینه تا با اعتماد کامل بر اساس  موضوعات از قبل مشخص شده،بخونید!

در مرحله بعد لازم هست “هر موضوع” رو از ساده ترین رفرنس و ساده ترین شکل ممکن، بخونید. مثلا برای درس زنان، برنامه مورد اعتمادت بهتون میگه امروز واژینیت ها رو بخونید!

شما این مبحث رو 1) از رو الگوریتم هندبوک نگاه کن(ساده ترین شکل) مثل یه نقاشی…بررسیش کن ولی نیازی نیست دقیق بشی

بعد 2)موضوعات مختلف مرتبط با این مبحث رو در مدنت بخون، بعد 3)جزوه استادت رو نگاه کن (دقت کن زمانی که برای هر مرحله میزاری با توجه به حجم و اهمیتش متغییره، مثلا نگاه کردن مطالب جزوه کافیه چون اغلب مجددا تو رفرنس اصلی بهش بر میخوری)

4) ریز به ریز نواک رو بخون

مرحله بعدی خلاصه برداری و تفهیم مطلب هست. خلاصه ها نباید جملات کامل باشن!کامل بودن جمله یعنی فعل داشتن های زیاد، و طولانی بودن جملات باعث کاهش سرعت خوندن میشه(این مرحله رو در طی تمام مراحا بالا باید انجام بدید)

میتونن صرفا چند تا کلمه باشن که با چند فلش بهم وصل شدن… صرفا های لایت مطالب باشن حاشیه نویسی نکات مهم باشن و یا دسته بندی مطالب باشن (مثل جدولی که بیماری ها، علل ، علایم، و درمان رو شامل میشه)

کم کم می فهمید که اونطوری که نلسون میخونید نمیشه ویلیامز خوند!

فعلا همین ها رو داشته باش!

قدم اول… شروع کردن! :لبخند

برای ارتباط بیشتر با مشاوران تحصیلی سایت میتوانید با این آدرس مکاتبه کنید: moshaveran @ mednet.ir

نمایهٔ الهه
    الهه
    Participant
    @mamajun

اول یه جیغ،دست و هورا برای ایجاد این تایپیک :تشويق  :تشويق

ممنون از کسانی که در ایجاد این تایپیک سهم داشتند.خسته نباشید.

چند تا سوال

2 خط اول درست گفتید.خودم هم فکر میکردم بخاطر همین نمیتونم بخونم.

به نظرم لازم دارید که یه نفر مطمئن برنامه مطالعه شما رو بچینه تا با اعتماد کامل بر اساس  موضوعات از قبل مشخص شده،بخونید!

مثلا کی؟این یه نفر چه جور انتخاب کنم؟مثلا شما می تونید؟

از رو الگوریتم هندبوک نگاه کن

این الگوریتم از کجا بیارم؟

موضوعات مختلف مرتبط با این مبحث رو در مدنت بخون

اگه بخوام از رو مدنت بخونم که به قول دکتر شریفی کل تابستون وقت میگیره از بس مطالب زیاده. :چشمک

مزاح بود.حتما این کار انجام میدم.

حتی به خودم قول دادم یه دفترچه از مطالب علمی.کیس ها ؛مثال ها… مدنت درست کنم که هنوز وقت نکردم. :خجالت

شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت.

نمایهٔ سحر
    سحر
    Participant
    @ss11

من تو خلاصه نویسی مشکل دارم هرچیم خلاصه میکنم فکر میکنم باز یه چی کم نوشتم یه دفعه میبینی با متن اصلی برابر دیگه نمیشه اسمشو خلاصه نویسی گذاشت :اعصاب

نمایهٔ میترا مهدوی
    میترا مهدوی
    Participant
    @mitra89

سلام عاطفه جون من تازه عضو شدم ,اینطور که با خوندن مطالب فهمیدم ,شما امسال مشاوره مامایی مجاز شدید, بهتون تبریک میگم وامیدوارم که همیشه موفق باشید و یه درخواست ازتون دارم که اگه میشه درصداتون رو بنویسید و توضیح بدید که روزی چند ساعت و چجوری درس میخونید و کتابهایی رو که خوندید بنویسید یه سوال دیگه؟….من نوواک رو ندارم وcmmd رو گرفتم اگه بجای ویلیامز و نوواک کتابایcmmd رو بخونم ایراد داره؟

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

یه چیزی بگم؟! من کلا لحن تندی دارم…پیشاپیش معذرت میخوام قصد توهین ندارم… :لبخند

خدایش اگه ببینم مامایی ها فقط در مباحث مربوط به ارشد شرکت میکنن …کل هم اجمعین راهنمایی و مشاوره ارشد رو میبندم! و جواب هیشکی رو نمیدم!!

در مورد سوال رفرنس زنان… Cmmd نخوندم! اصلا ندیدمش! ولی مطمئنم اگه بتونه جای زنان رو بگیره… برای بارداری چیزی به جز ویلیامز خوب نیست! مایلز رو حتما بخونید بخش  غیر قابل پیش بینی از سوالات از مایلز بود.

در صد هام؟!

من مشاوره در مامایی بودم رتبه 66 نمره 197

بارداری /زنان : 61

بهداشت 42

نوزادان 42

روانپزشکی 61

زبان 20

در مورد روزی چند ساعت درس خوندن… جواب این سوال کمکی بهتون نمیکنه! :دی من لیبر کار میکنم و بدترین شیفتها رو دارم…ده تا شیفت شب در ماه که حداقل سه تاش ترکیبیه(شب عصر/ صبح شب و…) امسال کلا سه ماه خوندم ولی قبولیم رو به خوندن سال قبلم مدیونم

نمایهٔ میترا مهدوی
    میترا مهدوی
    Participant
    @mitra89

خیلی ممنون از راهنماییت ,کاش من پارسال اینجا رو پیدا میکردم تا با شما پیش میرفتم و بابت شرکت نکردن من, 1 -من تازه اومدم هنوز با بخشهایی از سایت اشنایی پیدا نکردم و خیلی از تاپیکها رو هنوز نخوندم 2-من امسال عرصه هستم تمام ذهنم مشغول فایناله :گريه ولی  سعی میکنم که به برنامه هام مسلط شم تا حتما تو این بحث شرکت کنم :مطالعه , :مجددا تشکر میکنم :گل

نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی
    Participant
    @moshaveran

مثلا کی؟این یه نفر چه جور انتخاب کنم؟مثلا شما می تونید؟

برنامه ای که سال گذشته قرار داده شده خوبه برنامه موسسات مختلف و بودجه بندی اونها هم میتونه خط شما رو معلوم کنه

این الگوریتم از کجا بیارم؟

عرض کردم هند بوک ضمن اینکه یه کتاب به اسم الگوریتم های نواک دیدم که سراسر نمودار خطی نواک هست اسم دقیقش رو یام نیست

من تو خلاصه نویسی مشکل دارم هرچیم خلاصه میکنم فکر میکنم باز یه چی کم نوشتم یه دفعه میبینی با متن اصلی برابر دیگه نمیشه اسمشو خلاصه نویسی گذاشت

خلاصه نویسی هر درس به نظر من منحصر به همون درس هست! مثلا اونطوری که نوزادان رو خلاصه میکنید نباید زنانا یا بهداشت رو خلاصه کنید گاهی خلاصه کردن صرفا به معنی دسته بندی و طبقه بندیه! و لزوما به معنی کم حجم کردن مطالب نیست سبک هر درس رو کشف کنید…سبک هر فصل رو کشف کنید(مثلا در مورد واژینیت ها طبقه بندی کردن ارجحیت داره… در مورد اغلب فصل های بارداری زایمان مثلا فیزیولوژی بعلت مفهومی بودن خلاصه برداری و هایلایت کردن و حاشیه نویسی جواب میده)

نمایهٔ زهراآقاجری
    زهراآقاجری
    Participant
    @zahramama

سلام  وقتتون بخیر من سواام روتوی بقیه قسمتهای سایت هم مطرح کردم جوابی نگرفتم فکرمیکنم مربوط به این قسمت بشه من تازه میخام بدای ارشد بخونم کتاب زنان ونوزادان روندارم میشه رفرنسهای معتبررومعرفی کنید وآیا کتای مایلز فقطدبرای مشاوره مامایی لازمه یعنب اگه مشاوره نخایم شرکت کنیم بازهم مایل روبخونیم متشکدم

اگرخدابشودباورت خدا یک نقطه میگذارد زیرباورت میشود یاورت

نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی
    Participant
    @moshaveran

سلام وقتتون بخیر من سواام روتوی بقیه قسمتهای سایت هم مطرح کردم جوابی نگرفتم فکرمیکنم مربوط به این قسمت بشه من تازه میخام بدای ارشد بخونم کتاب زنان ونوزادان روندارم میشه رفرنسهای معتبررومعرفی کنید وآیا کتای مایلز فقطدبرای مشاوره مامایی لازمه یعنب اگه مشاوره نخایم شرکت کنیم بازهم مایل روبخونیم متشکدم

بله همینطوره جای این سوال همینجاست

* در مورد منابع این لینک منابع آزمون ورودی کارشناسی ارشد 93-94 هست

دقیقا باید منابعتون همین ها باشه

نمایهٔ الهه
    الهه
    Participant
    @mamajun

یه برنامه درسی واسه مطالعه ارشدم نوشتم.فقط واسه ارشد.طبیعتا کنار مطالعه ارشد باید برخی فصل ها و مطالب برای کاراموزی هم بخونیم.پس اون مطالعه و ساعتاش جدا از ارشد میشه.

منتظر نظر دوستان و مخصوصا مشاور تحصیلی عزیز هستم. :گل

خب از اول مهر تا بهمن ماه واسه خودم 8 تا آزمون ازمایشی گذاشتم(فعلا قصد رفتن به موسسه اموزشی ندارم.به اندازه کافی با شرایط آزمون آشنا هستم.سوالات آزمایشی از کتاب تست ها واسه خودم جدا میکنم.از اسفند به بعد برای جامع شرکت کنم بهتر نیست؟؟؟؟؟؟)

خب ازین 8 آزمون آزمایشی 3 تا آزمون آزمون  های مرور مطالبقبلی(5 تا آزمون اصلی دارم ــــــــــــــــ » هر کتابی به 5 قسمت تقسیم کردم و در هر آزمون 20 درصد از کتاب امتحان میدم.)

7/25 آزمون اول.25% اول          8/23 آزمون دوم. 20%دوم کتاب            9/21 آزمون سوم و امتحان از 40 % که خونده شده        9/28 آزمون چهارم 20%سوم

10/26 آزمون 5 و 20 %چهارم      11/10 ازمون 6 و مرور 80 درصد اول                 11/24 آزمون 5 و 20%اخر    12/15 شروع آزمون های جامع

خب بعد دیدیم تا 7/25 ، 40 روز مونده و هر کتابی که تعداد صفحاتش نوشتم(مثلا بارداری 800 ص ،فصل های مهم نواک و پر سوال  جدا کردم جمعا1000ص،نلسون 300ص……) 20 درصد از کل هر کتاب بدست آرودم و همه درساهارو با هم جمع کردم(جمعه 600در هر 20% آزمونی که باید امتحا ن بدم باید بخونم)

خب حالا اصل مطلب. :لبخند

با خودم قرار گذاشتم برای ارشد (فقط ارشد) روزی 5 ساعت بخونم. 5 *40 =200ساعت.        600/200=3ص

پس باید در هر 1 ساعت 3ص بخونم.(چون 3 ص خیلی زیاد نیست و برای اینکه بعدا برنامه کاراموزی ها زیاد میشه و وقت کم بیارم 5ص در نظر گرفتم)

طبیعتا این 5 ساعتی که گذاشتم پایه ساعت مطالعاتی و ممکن برخی روزا کمتر یا بیشتر واسه ارشد بخونم.

مهم این که تا قبل ازمون مباحث تموم شده باشه و حتی ایشالا جلوترم رفته باشم.

نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی
    Participant
    @moshaveran

برنامه تون باید واضح باشه!

اگه با ذکر درصد و ساعت برنامه براتون وضوح پیدا میکنه احتمالا برنامه خوبیه! من شخصا با ذکر عنوان فصل و موضوع راحت تر بودم…بهر هرحال مهم قابلیت اجرایی برنامه است! که ظاهرا یعنی حجم  درسی خیلی بالا در زمان کوتاه گنجانده نشه…در عین حال باید به این نکته توجه کنید که توانایی های خودتون رو دست کم نگیرید و خیلی هم قدمهای ریز و آهسته هم برندارید!

نمایهٔ الهه
    الهه
    Participant
    @mamajun

اگه با ذکر درصد و ساعت برنامه براتون وضوح پیدا میکنه احتمالا برنامه خوبیه! من شخصا با ذکر عنوان فصل و موضوع راحت تر بودم…

خب با این حالتی که من گفتم عنوان فصل هم مشخص میشه.

مثلا اگه قرار تا آزمونی که در نظر گرفتم 160 ص ویلیامز بخونم مشخص میکنه که چه  فصل هایی از اول کتاب ویلیامز باید بخونم تا به ص 160 برسه.

بعد نظرتون واسه زمان آزمون آزمایشی رفتن چیه؟

نمایهٔ مشاوران تحصیلی
    مشاوران تحصیلی
    Participant
    @moshaveran

مثلا اگه قرار تا آزمونی که در نظر گرفتم 160 ص ویلیامز بخونم مشخص میکنه که چه فصل هایی از اول کتاب ویلیامز باید بخونم تا به ص 160 برسه.

پس اون فصل رو تا اخرش بخونید بدون توجه به اینکه به صفحه 160 رسیدید! مثلا در بیست درصد دوم قراره به صفحه 160 برسید… ولی فصل ناقص می مونه! خب باید اون فصل رو تکمیل کنید!!

بعد نظرتون واسه زمان آزمون آزمایشی رفتن چیه؟

آزمون شما رو مقید به تکمیل و پیش بردن برنامه میکنه! ازمون  کلی انتخابی شما باید با برنامه ریزیتون هماهنگ باشه. اگه بصورت موضوعی(برنامه سال قبل ما) درس میخونید آزمون هم باید موضوعی باشه نه حجمی(برنامه شما)

دو جور آزمون باید بدید یک آزمون کلی و یک ازمون مبحثی

زمان آزمون مبحثی هر زمانی هست که شما یه مبحث رو تموم میکنید و قصد مرور کردن دارید

با یه فاصله معقول از خوندن اون مبحث تست های اون مبحث رو بزنید و بعد از دیدن جوابها اون بخشهایی که مشکل داشتید دوباره از روی کتاب اصلی بخونید.(مبحث سقط رو تموم کردید؟ یک هفته بعد خلاصه وار مرور کردید؟یک هفته بعد تست هاش رو بزنید و همون روز رفع اشکال کنید)

آزمون کلی هم همون  کنکور آزمایشی هست دو دسته اش میکنم!

اول : کنکوری که با توجه به فازهای برنامه چیده شده در مورد برنامه شما و خیلی از مراکز کنکور و …صدق میکنه مثلا بعد از بیست درصد اول یه کنکور…بعد از 60 درصد یه کنکور و ال اخر…(که زمانش معلومه همگام با برنامه است)

دوم : کنکوری مشابه کنکور اصلی که من توصیه میکنم حتما اولیش رو قبل عید بدید! و حداقل چهارتا کنکور سالهای قبل رو بزنید(میتونید بقیه کنکورهای قبل رو در قالب تستهای مبحثی بزنید)

نمایهٔ الهه
    الهه
    Participant
    @mamajun

پس اون فصل رو تا اخرش بخونید بدون توجه به اینکه به صفحه 160 رسیدید! مثلا در بیست درصد دوم قراره به صفحه 160 برسید… ولی فصل ناقص می مونه! خب باید اون فصل رو تکمیل کنید!!

باشه.حتما.

ممنون برای توضیحات دیگه.خیلی کمک کرد.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 430 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.

ads