مامایی

طرح نیروی انسانی

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 147 total)
  • نویسنده
    نوشته
    نمایهٔ منا حسنی
    منا حسنی
    Participant
    @1mona

سلام دوستان، منم ی جورایی تازه واردم، ی چن تا سوال داشتم، اگه لطف کنید جواب بدبد ممنون میشم.

اگه بخوام مطب بزنم در اینده، درمانگاه ( مرکز بهداشت )بهتره ، درسته؟

اصن مجور مطب میدن بعد 2 سال یانه، ینی خیلی دوندگی داره؟

شنیدم طرح رو بشه 2سالم تمدید کرد ک روهم مبشه 4سال؛ این موضوع راجع به مرکز بهداشت هم صحت داره؟

بعد ی موضوعی منو خیلی نگران کرده، هرکی رفته مرکز بهداشت دلیلش یا دوری از بیمارستان بوده یا خاطره بد از لیبر، واقعا درمانگاه مزیت خاصی نداره؟

:کاراگاه

نمایهٔ المیرا
    المیرا
    Participant
    @poorgholam

سلام

به نظر من برای مطب زدن بیمارستان بهتره.

.اگه توبیمارستان کاربکنی بامشکلات شایع،خون ریزی پلی هیدروآمینوس،انواع سقط و..بیشترآشنامیشی.

.درمان هاشوبهترمیدونی.امابه خودفرد بستگی داره ،که چقدر اطلاعات داشته باشه چقدردرس بخونه.

هروقت خواستی میتونی مطب بزنی.

در درمانگاه مثل بهورزبایدکارکنیم.بریم مدارس آموزش بدیم.به سالمندان آموزش بدیم و..

اگه بهداشت کارکنی اززایمان گرفتن دورمیشی.ومطالب یادت میره!!

نمایهٔ المیرا
    المیرا
    Participant
    @poorgholam

آره مرکزبهداشت هم تمدیدطرح داره تا4سال

نمایهٔ منا حسنی
    منا حسنی
    Participant
    @1mona

اول از همه ممنون بابت توجهتون.

خب شمااز ی لحاظ راست میگید ک اگه بیمارستان نرم پروسه ی زایمان رو از یاد ببرم ، ولی دلایلو سقطو پلی هیدرامنیوس و…. ب نظر من بشه از کتابم خوند، ینی اونقدراهم نیاز ب دیدن نیست.

از طرف دیگه هم کارای داخل مطب شبیه درمانگاه هست مثل تشخیص عفونت ها، ای یو دی گزاشتن و پاپ گرفتن و مشاوره دادن و روش جلوگیری و مراقبت و….که هیچ کدوم از این هارو نشه بیمارستان و اتاق لیبر یاد گرفت و این کارهایی ک گفتم نیازمند دیدن و انجام عملیه نه تیوری.

و در انتها من هنوزم متوجه نمیشم چرا کار درمانگاه مورد دلخواه بچه ها نیست؟

نمایهٔ لیلا
    لیلا
    Participant
    @leila68

تمدید طرح واسه بهداشت شده؟از کی؟سراسری یا توی بعضی شهر ها تمدید شده؟چه طوری تمدید میشه؟میشه بچه ها کامل راجب این مسئله توضیح بدین

ممنون

نمایهٔ منا حسنی
    منا حسنی
    Participant
    @1mona

منم دقیق ندونم، فقط اینو شنیدم ک میشه تا4سال طرح رفت البته اگه بعد 2سال اونجایی ک کار میکنید تاییدتون کنن. :لبخند

نمایهٔ مژگان مالمیر
    مژگان مالمیر
    Participant
    @midwife89

سلام منم با نظر شما موافقم

گذروندن طرح بیمارستان-زایشگاه باعث میشه با خیلی از مسایل اشنا بشیم مخصوصا کیس های شایع

هرچند ک استرس خاص خودشو داره.اما چون تو دوران دانشجویی من فقط ی بار ایودی و یه بارم پاپ انجام دادم اونم با استاد ار یه طرفم دوست دارم طرحم بهداشت باشه

اما ب نظرم زایشگاه بهتره دوستان هم نظر بدن

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

دو سال طرح برای شما حکم سرمایه گذاری داره.

هر چقدر سپرده بیشتر بگذارید بعدا بیشتر سود می برید. پس باید ابعاد مختلف قضیه رو ببینید تا تصمیم درست بگیرید.معایب و مزایا رو بسنجید:(تقسیم بندی نمیکنم کدومش عیب هست و کدوم فایده چون بستگی به خودتون داره)

در نهایت دوسال طرحتون تموم خواهد شد و در به در دنبال کار خواهید بود!

بعد از طرح :چه مهارتی در این دو سال کسب کردید؟ و الان کجا میخواهید کار کنید؟؟ آیا این دو تا با هم تناسب دارن؟ این مهم ترین سوال هست که باید قبل از رفتن به طرح از خودتون بپرسید!

اگر درمانگاه شاغل بشید،ضمن اینکه یکراست و فوری و  شیک نمی فرستنتون اتاق مامایی تا آی یو دی بگذارید و کیس زنان ببینید و…

(و اصلا هم شایسته سالاری نیست ;که بگن خب شما چون کارت خوب بوده بعد از این مدت بفرما برو اتاق مامایی ، پارتی که نداشته باشی باید تمام دوسال رو به کاری مشغول باشی که براش درس نخوندی و احتمال خیلی زیاد با روحیه ات هم سازگار نیست …کار نداریم بگذریم)

کار شما در بهداشت،کاری بسیار مهم خواهد بود و مراقبتهای سنگین و خطیر پرناتال -واکسیناسیون و آموزش ها ….خواهد بود به همراه حجم عظیمی از کارهای کاغذی!

روزهای تعطیل تقریبا تعطیل هستید عصر ها هم تقریبا مال خودتون هست(اینکه میگم تقریبا به خاطر اینه که اگه حجم کار زیاد باشه ممکنه مجبور بشید بخشی از کار رو در منزل انجام بدید یا اضافه کاری کنید)

شب کاری هم اصلا نداره.حقوقش هم کمی کمتر از بیمارستان هست(مثلا در شهر ما ۳۰۰-۴۰۰ هزارتومن اختلاف در آمد)

در مورد اینکه چه چیزهایی یاد خواهید گرفت حرفی نمیزنم چون من که اونجا کار نکردم!خودتون فکر کنید! :دی

و بعد دوسال :

میرید بیمارستان خصوصی: از شما سابقه کار در بیمارستان و یا معرفی نامه از مسول بخش مترون یا همچنی کسی رو میخوان

درمانگاه که معلوم هست هماهنگی با دو سال قبل شما داره.و از این نظر مساله ایی نیست

در دانشگاه های شهرستان ها برای مربی (حق التدریسی) سابقه کار بیمارستان امتیاز خیلی خوبی خواهد بود

برای مطب خصوصی در مورد مریضها (کمی تا قسمتی تجربه دارید) ولی برای گرفتن زایمان مریض های خودتون باید ریسک کنید تا کسب تجربه کنید با توجه به اینکه دو سال هست زایمان و اپی و پست پارتوم و …دور بودید

در بیمارستان شیفتها بیشتر و گردشی(که برای من حسن ویژگی بود ) هست و استرس و کار فیزیکی بیشتری خواهید داشت. به جز مهارتهای حرفه ایی که یاد خواهید گرفت، جرات مند تر و جسور تر خواهید شد! به طور ویژه از مهارتهایی که در دوران تحصیل یادگرفتید استفاده خواهید کرد خصوصا اگر بخش شما مرتبط تر به مامایی باشه (نه پرستاری!) خستگی اش زیاده! و ممنکنه فرساینده به نظر بیاد اما آدم آداپته میشه…

و اما بعد!

میرید بیمارستان خصوصی: از شما سابقه کار در بیمارستان و یا معرفی نامه از مسول بخش مترون یا همچنی کسی رو میخوان که دارید!

درمانگاه که معلوم هست هماهنگی با دو سال قبل شما نداره. 

در دانشگاه های شهرستان ها برای مربی (حق التدریسی) سابقه کار بیمارستان امتیاز خیلی خوبی خواهد بود

برای مطب خصوصی در مورد برای گرفتن زایمان مریض های خودتون مشکلی خاصی نخواهید داشت اما برای بقیه کارها(زنان و پرناتال و نازایی و مشاوره ها نسخه نویسی و…) باید  ریسک کنید تا کسب تجربه کنید با توجه به اینکه دو سال هست از این موقعیتدور بودید.

من خسته شدم دیگه! :زبان

نمایهٔ المیرا
    المیرا
    Participant
    @poorgholam

دراستان ما (سیستان و بلوچستان) ازآذرماه تمدیدطرح به مدت2سال دیگر ،یعنی4سال شروع شده است.

نمایهٔ منا حسنی
    منا حسنی
    Participant
    @1mona

عاطفه جون و دوستان دیگه خیلی ممنون ک راهنماییم کردید، ولی من الان سردرگم تر از گذشته شدم :سرگيجه

اینجوری که از حرفاتون فهمیدم، درمانگاه عمرا مارو بفرستن اتاق مامایی که در غیر این صورت اصلا ارزش نداره، یعنی خودمون نتونیم انتخاب کنیم ؟ :متفکر

از طرف دیگه اصلا ارزش داره در اینده مطب زد، یعنی اصلا کسی پیش ما میاد با وجود این همه دکتر متخصص؟ منظورم اینه کی از بازار کار مامایی اطلاعات دقیق داره….. :آخي

نمایهٔ مژگان مالمیر
    مژگان مالمیر
    Participant
    @midwife89

سلام

من که هنوز طرحم شروع نشده اما با حرفهای عاطفه جان باز فکرم رو زایشگاست.

مطالبت خوب بود مرسی

نمایهٔ نیلوفر ابراهیمی
    نیلوفر ابراهیمی
    Participant
    @negineshargh

من الان 4 ماه هست که طرحم شروع شده.درمانگاه میرم.تنها به دانش بهداشت خانوادتون اضافه میشه.اما خب:

فرصت مطالعه ات زیاده.

استرس نداره.

شب خونه خودتی.

میتونی مطمئن بشی که میتونی مطب بزنی یا نه.

من خودم چون زایشگاه رو دوست ندارم رفتم درمانگاه.هر کدوم مزیتها و معایب خودش رو داره. خودتون باید ببینید کدوم با روحیاتتون سازگارتره.

امیدوارم هر کسی هر جا هست موفق باشه. :)

آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام در مقابلش زانو بزند.

نمایهٔ مهتا عباسی
    مهتا عباسی
    Participant
    @mah-ta

فکر کنم چندتا نکته بگم خالی از لطف نباشه!

حوزه و حجم کاری در بهداشت بستگی به محل خدمت داره. این خیلی مهمه که کجا کار میکنی شهر ،روستا، مرکز ،پایگاه و یا درمانگاه بیمارستان.

امکانات  و وظایف در هرکدوم متفاوته .

این که دوستان میفرمایند سریع اتاق مامایی نمیری یا فقط اطلاعات بهداشت خانواده ات بالا میره بیشتر  برای یه مرکز شهری  صدق میکنه، اما در روستا ها و پایگاه ها شرایط این چنین نیست.

امکانات محل خدمت به  دانشگاهی که تحت پوشش ان قرار داره وابسته است .

بنده  به شخصه جایی کار میکنم که سیستم بهداشتی زمان شاه در ان حکم فرماست.

پزشک سیاری ،مامای سیاری، دارویاری  ،تیم سلامت

حمل واکسن با کریر و کلد باکس از یه منطقه به منطقه دیگه و ….

مسیولیت در بهداشت بالاست .

بسته به محل خدمت استرس بالا میره ،به خصوص وقتی بیمار کیس دارید و از شهر دور هستید و بیمار تن به درمان و ارجاع نمیده.

وقتی پزشک هفته ای یا ماهی یکبار میاد خیلی از تشخیص ها با خودته ، ارجاع و ترسوندن بیمار برای جدی گرفتن وضعیتش جای خودش، اما وقتی میدونی مریض نمیره دکتر ،حتی میشه گاهی به خاطر یه هزینه کم تن به درمان نده خودت سعی میکنی کمکی برای دردشون باشی.

علمت رو بالامیبری، میپرسی  و راهنمایی ودرمان میکنی .

وقت مطالعه رو دوستان اشاره کردند، اون هم بیشتر برای مراکزی صدق میکنه که بیشتر از حد معمول کار نمیکنن یعنی بیشتر از ساعت 13.

اما وقتی مسیولیتت زیاد باشه مجبور میشی بمونی و مطمینا تایم فراغتت کم میشه.

هرچند به قدری خسته هستی که به این چیزا نمیکشه.

حجم کاری و تعداد نیروها باید با هم هماهنگ باشند اگر این قانون در مراکز انتخابی شما صدق میکنه فبه المراد و گرنه یه تنه باید انرژی بزارید و کار کنید. در مراکز بهداشتی محل خدمت بنده کمبود نیرو به شدت موج میزنه . در محل خدمت من قبلا سه نفر فعال بودند و درحال حاضر یک نفر تمام مسیولیتهای قبلی رو بردوش میکشد.

زاد فردای خود، امروز از اینجا بردار
    این نه راهیست که هر روز، توان آمد و رفت

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

در نهایت هر جایی هم که باشی، باید خدمت کنی!

نمایهٔ الهه
    الهه
    Participant
    @mamajun

سلام دوستان.امروز که دنبال کارهای طرح رفتم تو مرکز بهداشت مسئولی که کارهای استخدامی شرکتی انجام میداد به من پیشنهاد کرد که با شرکتشون1  ساله قرار داد ببندم و طبق قانون کار تو زایشگاه به عنوان شرکتی و نه طرحی کنم.و هر سال قراداد تمدید کنم.

من خودم نمیدونستم اول برم طرح یا نه شرکتی کار کنم.یعنی اطلاعی ندارم کدومشون بهتره.

نظر شما چیه؟اطلاعی ندارید؟برای استخدامی آینده طرح رفته باشی بهتره یا فرقی نمی کنه؟

بنظرتون اصلا شرکتی خوبه؟

شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت.

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 147 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.

ads