مجمع عمومی سایت

هرچه میخواهد دل تنگت بگو…

نمایهٔ الهام
    الهام

خب از اونجایی که دیگه نمیشه بیش تر از 60 کاراکتر فریاد زد و اینکه خب یه وقتایی آدم دلش میخواد یه عالمه فریاد بزنه و حرفاش ربطی به تاپیکام نداره…. این تاپیک ساخته شد… تقدیم به شما :لبخند

Do all things with love

Viewing 15 replies - 1,141 through 1,155 (of 1,170 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

یه بار یه مراجعه کننده داشتیم که به کودک حدودا یکساله اش شیر پاستوریزه میداد.و رشد بچه کمتر از نرمال بود.  بعلت شکاف کام نوزادی و اینکه مادر نتونسته بود شیرخودش رو به بهش بده ،مدت کوتاهی شیر مادر خورده بود… بعد از جراحی و شروع غذای کمکی هم رشد بچه مناسب نبود. استاد ما بهش گفت که نباید شیر گاو به بچه بده باید شیرخشک بده. اگر هم بنا به مسائل مالی براش مقدور نیست و مجبوره از شیر گاو استفاده کنه شیر رو با آب رقیق کنه و کمی شکر هم بهش اضافه کنه. اما مادر محترم به هیچ وجه زیر بار نمیرفت. اصلا مشکل مالی نداشت! قبول نمیکرد که شیر خشک خوبه! حرف حسابش این بود که “شبکه سلامت گفته شیر خشک ضرر داره. شکر هم سرطان زاست”

یه مورد داشتم که به بچه اش زرده تخم مرغ نمیداد. میگفت شبکه سلامت گفته زرده تخم مرغ کلسترول داره…

خیلی از مریضهای هم تو لیبر  معتقدند بعد از پاره شدن کیسه آب بچه باید سه سوته دنیا بیاد مثل فیلمها! مواردی که ۸-۹ سانت دیلاتاسیون داشته و بعد تشریف آورده بیمارستان و وقتی میگی چرا دیر اومدی میگه آخه درد میگرفت و ول میکرد(تصور درد ناگهانی و کشنده مثل زخم شمشیر دارن مثل فیلمها!)یا اینکه تو چهار-پنج و… ماهگی به طور اتفاقی فهمیده بارداره و در مقابل نگاههای متعجب کادر درمان ژست میگرفت که “خب من اصلا تهوع نداشتم”(مثل فیلمها!)

شبکه سلامت رو دیدم! شبکه های دیگه رو هم… انواع روشهای پیشرفته کمک باروری! روشهای جراحی عروق کرونر!! شیوه های درمان پسوریازیس!علایم سرطان خون در کودکان و … درست مثل آموزش آشپزی و “طرز تهیه ته چین مرغ” راجع به اینها حرف میزنن!در صورتی که من فکر میکنم مردم به آموزش بهداشت و خدمات درمانی نیاز دارن … نه آموزش درمان! آخه ویزیت تلفنی فردی که فلان مشکل پوست یا ستون فقرات داره چه باری رو از سیستم بهداشتی بر میداره؟ (نگید ملت پول ندارن برن دکتر!)حالا هزار دفعه بگو خانم آقا من تو اس ام اس و پای تلفن نمیتونم تشخیص بدم که!  خدامون شده شبکه(هر شبکه ایی) و کسی که خلافش حرف بزنه یا دروغگوعه یا بیسواد!

پس ما کجای اعتقادات بهداشتی مردم هستیم؟!

من اگر یه روز برم تو این شبکه ها حرف بزنم…به جای آموزش های این مدلی، میگم لطفا قبل از خروج از سرویس بهداشتی دستهای خود را با آب و صابون بشویید! در صورت رویت علایم بیماری به پزشک مراجعه کنید.

پ. ن :کاور گروه خیلی عالیه! :خنده

• این پاسخ 47 سال و 4 ماه پیش توسط ویرایش شده.
    لینک دائمی
    نمایهٔ مهتا عباسی
    مهتا عباسی@mah-ta

منم موافقم دقیقا امروز کیسش رو داشتم.
    با هزار بدبختی خانم ها رو جمع کردم برای اموزشBreast Exam
    وسط حرفم میپرن میگن نه سرطان سینه مال اپیلیدیه یکی دیگه گفت نه به خاطر تیغه!!!!
    هر چی من میگم خیر ،اصلا از موضع خودشون کنار نیومدن و گفتند از ماهواره شنیدن ….
    یا این همه دوشهای واژینال ، انواع لوسیون های ضد عفونی کننده زنان و مردان فقط شده بازار گرم این شرکتهای دارویی هرچی هم میگی خانم خوب نیست مگه گوش میکنن!

چندتا مریض دارم هر روز پای شبکه سلامت نشستند تا یک کلمه رو متوجه نمیشن زنگ میزنن میگن امروز بحث این بود این کلمه، این عمل یعنی چی؟

دست شستن به درک حتی قبول نمیکنن جلوی دهانشون رو وقت عطسه سرفه بگیرن…
    ما کجاییم….
    به بچه ۶ ساله سرماخورده دارم یاد میدم خاله وقتی عطسه ات اومد این دستمال خوشگل رو بگیر جلوی دهنت شما که دوست نداری نی نی ها هم مثل شما مریض بشن ببین چقدر کوچولواً مثل شما که قوی نیستن. بنده خدا بچه قبول کرد ولی
    به مادره برمیخوره میگه دوست داره با یه سرفه هیچی نمیشه هیچ کس طوریش نمیشه
    حالا بیا دو ساعت توضیح بده یه سرفه و عطسه حاوی چقدر ویروس و باکتریه مگه میفهمه اخرش هم میگه اینجا هیچی نداره من دیگه نمیام
    به درد نمیخوره میرم پیش دکتر اطفال!!!!

یا تا وقتی تو tv تبلیغ چیپس و پفک و سوسیس و کالباس این آت و اشغالها هست مگه قبول میکنن نخورن!؟ هر چی بگی اینا هیچ ارزشی نداره یه جوابی تو آستینشون هست.
    کم هم میارن میگن اصلا خودت این کارهایی رو که میگی انجام میدی
    وقتی میگم اره میگن همینه لاغری…..

یعنی فقط دنبال این هستند که حرف ،حرف خودشون باشه حتی با توهین….

خانه از پایبست ویران است…
    به نظر من هم باید اموزش به خصوص در مهد، پیش دبستان و دبستان زیاد بشه و قبل از اون مربی ها و والدین توجیح بشن.

زاد فردای خود، امروز از اینجا بردار
    این نه راهیست که هر روز، توان آمد و رفت

لینک دائمی
    نمایهٔ زهرا مومنی پور
    زهرا مومنی پور@zmomenipour

چقدر سخته مقابله با این آموزش های نصفه نیمه

اصلا به نظر من اشتباهه دادن این حجم اطلاعات علمی به مردم …همه برای خودشون یه پا دکتر دارن میشن

خود درمانی و خود بیمارپنداری داره بیداد میکنه …

عملا میان تو چشمت نگاه میکنن میگن اومدیم فلان چیز رو برامون بنویسی چون فلان علایم رو داریم …. :ماسکه

زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود...

لینک دائمی
    نمایهٔ نازنین
    نازنین@rainydrop

اصلا به نظر من اشتباهه دادن این حجم اطلاعات علمی به مردم …همه برای خودشون یه پا دکتر دارن میشن خود درمانی و خود بیمارپنداری داره بیداد میکنه …

شدیدا موافقم باهاتون. بخدا مردم و مریضا فک میکنن از ما بیشتر میفهمن. همین پریشب تو بخش های ریسک نوزاد یه کوچولو حالت ایکتر داشت ساعت ۱۲ و نیم شب زنگ زدم اینترن اطفال اومد ویزیت کرد و اردر گذاشت. صبحش رفتم بالا سر مریض دیدم بچه نیست به مادرش میگم بچه ت کو؟ میگه بردنش پایین برای زردیش. گفتم کی برده؟ با اجازه ی کی؟ اصلا چرا من ندیدم؟ :تعجب

خواهر مریض بچه رو زیر چادرش قایم کرده بود و برده بودش اورژانس پذیرش کرده بودن، پرونده تشکیل داده بودن، در این بین که من داشتم سکته میکردم بخاطر نبود نوزاد از اورژانس زنگ زدن میگن چرا بچه رو همینطوری فرستادین پایین… :صبر

بعد از کلی حرص خوردن و زنگ زدن به این ور و اونور که یکی بچه رو بیاره، دیدم خانم اومده بچه زیر چادرش طوری که فکر میکنی کیفشه. بهش  گفتم چرا بدون اجازه ی من بچه رو بردین، اگه حالش بد بود زنگ میزدم دکتر بیاد. شروع کردن به داد و بیداد که دیشب مگه دکترتون اومد چیکار کرد براش. ازتون شکایت میکنیم و اینا.

خدا میدونه که چه آبرویی از من بردن، اینقدر که داد میزدن همه جمع شدن دورمون فکر میکردن من چیکار کردم. :ناراحت

میگن از وقتی که طرح تحول سلامت اومده بعضی از مریضا پرتوقع شدن و هرچی میشه میگن شکایت میکنیم، من با تموم وجودم بهش پی بردم. بعد اون قضیه بقیه ی مریضامون شاخ شدن حسابی، خیییلی اذیت میکنن. خدا به ما رحم کنه، هنوز ظرفیت پذیرش بعضی طرح ها بوجود نیومده.

رفتم bs مریض چک کنم همراهش میگه خدماتتون رفتارش خوب نیست فردا ازش شکایت می کنم…

مریض به رزیدنت میگه یا منو بستری میکنی یا ازت شکایت میکنم….

جبهه گیری علیه کادر پزشکی خیلی زیاد شده :اوف

آینده شما به خیلی چیزها بستگی دارد؛ اما بیش از هرچیز به خود شما بستگی دارد...

لینک دائمی
    نمایهٔ نازنین
    نازنین@rainydrop

بچه ها از وقتی که طرحم شروع شده و میرم بیمارستان، خوابهام خیلی بی کیفیت شدن، مدام خواب بیمارا و کارایی که براشون میکنم رو می بینم و در واقع همش تو خواب در حال بدو بدو کردن هستم، که باعث میشه بعد از بیدار شدن خسته باشم. :نگران

آینده شما به خیلی چیزها بستگی دارد؛ اما بیش از هرچیز به خود شما بستگی دارد...

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

@rainydrop

شما رو به انجام تن آرامی و دیگر تکنیک های یوگا دعوت میکنم.  :لبخند

(اولش حتما یه مربی خوب پیدا کن بعد دیگه تنهایی انجام بده.)

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

من عااااااااشق آقای مدیری ام .بدون اغراق امشب تا سر حد مرررررگ خندیدم! خدا حفظش کنه :قلب :دعا

وای خدا… :هرهر

لینک دائمی
    نمایهٔ امین
    امین@theadmin

تکرارش کی نشون میده؟؟

مدنت یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

یکبار ساعت یازده و نیم یکبار هم پنج :دی

(شبکه نسیم برنامه دور همی)

لینک دائمی
    نمایهٔ امین
    امین@theadmin

بازم هیچ کدومو ندیدم! ?

مدنت یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

لینک دائمی
    نمایهٔ نیاز
    نیاز@sahelll

خدا کنه ارشد قبول شم

لینک دائمی
    نمایهٔ نیاز
    نیاز@sahelll

خدایا هرکس امسال شرکت کرده قبول شه منم قبول شم

لینک دائمی
    نمایهٔ روژین
    روژین@21rozhin

خدایا کمک کن منم امتحان فینال قبول شم استرس داغونم کرده !!!????

لینک دائمی
    نمایهٔ روژین
    روژین@21rozhin

خـــدایا کـمـک کن امروز….

دیـــرتر برنجیــــم

زودتــــر ببخشیــم

کمـــتر قضــــاوت کنیـــم

و بیشـــترفرصـــت بدهــیم.

لینک دائمی
    نمایهٔ سما
    سما@sama1373

من وقتی خسته و بی حوصله هستم میام مدنت! خیلی حالم بهتر میشه!:-)مطالبو میخونم یادم میره اتفاقات روزمره!

Viewing 15 replies - 1,141 through 1,155 (of 1,170 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.