مجمع عمومی سایت

سخنی با کاربران سایت

نمایهٔ امین
    امین

سلام… نوشتن این متن رو ساعت ۲ نیمه شب ۲۸م مرداد ۱۳۹۰ شروع کردم. هنوز اعلام نکردیم که مدنت کار خودش رو از سر گرفته. امیدوارم فردا یا حد اکثر تا پس فردا این کار انجام بشه… راستش از این اتفاقی که برای مدنت افتاد همه ی ما ناراحت شدیم و هیچ کس انتظار همچین فاجعه ای رو نداشت. (البته به جز خانم عاطفه شکری که گفت انتظارش رو داشته {#66}

متاسفانه به دلیل اینکه دامنه مدنت .ir هست، سرویس دهنده ی سایت به دلیل داشتن نرم افزاری که با قانون های تحریم فعالیت خودش رو انجام میده، و از اونجایی که اون ها بسیار به کپی رایت پایبند هستند، اکانت ما رو حذف کردند و بکاپ سایت رو در اختیار ما گذاشتند تا دانلودش کنیم. و گفتند که حاضرند هزینه اشتراک ما رو هم پس بدند. من هم بکاپ سایت رو که یه چیزی بیش از ۸۰۰ مگابایت بود بدون معطلی دانلود کردم تا خیالم از اطلاعات سایت راحت باشه. تا بعد بگردم دنبال یک سرویس دهنده ی ایرانی معتبر. متاسفانه این شرکت های ایرانی معتبر آون قدر تعرفه های گرونی میدن که حتی نصف امکانات این سرویس دهنده ی خارجی رو هم ندارند در حالی که قیمت هاشون ۵ برابر هست.

گفتیم باشه… مدنت و اعضاش اون قدر عزیز هستند که برای دور هم نگه داشتنمون و پیشرفت خودمون بخوایم هزینه کنیم. با دو تا از دوستان قرار گذاشتیم تا هزینه ها رو بپردازیم و بعدا از روش هایی جبرانشون کنیم. در همین فکرها بودیم که شرکت انگلیسی یک گزینه ی جدید روبروی ما گذاشت. اینکه در صورت موافقت ما، به یک سرور دیگه ای که از اون نرم افزار خاص استفاده نمیکنه منتقل بشیم. خب ما هم این پیشنهاد رو پذیرفتیم و قرار شد که بکاپ سایت رو هم به اصطلاح restore کنند. (همه ی اینها شده فعلا سه روز) بنابراین میتونستیم مدنت رو بعد از سه روز خیلی تمیز و دست نخورده دوباره ببینیم.

ولی چشمتون روز بد نبینه… از من به شما نصیحت، هیچ وقت به تکنولوژی اعتماد نکنید. همیشه شخصا خودتون برای کنترل اوضاع حضور داشته باشید… بکاپ سایت که توسط نرم افزار گرفته شده بود، ناقص گرفته شده بود و تمام هویت سایت از بین رفته بود. و چون اکانت ما در سرور اولیه پاک شده بود، دیگه از دست هیچ کس کاری ساخته نبود. حتی خود شرکت انگلیسی هم از این خطای نرم افزاری آگاه نبود. بنابراین وقتی این موضوع رو فهمیدیم که خیلی دیر شده بود و بهت و ناباوری همه ی وجودما رو فرا گرفته بود. از دست دادن این همه نوشته و اطلاعات… باور نکردنی بود… هنوز هم هست البته! نتیجه ی سه سال تلاش در این زمینه یک شبه از بین رفتن خیلی دردناکه…

با این حال با امید هایی که شما توی فیسبوک مدنت دادید و تشویق کردید که مدنت رو دوباره زنده اش کنیم، تصمیم گرفته شد هر چه زودتر این کار انجام بشه و مدنت بین دوست دارانش برگرده.

و حالا برگشته… تقریبا بعد از دو هفته… امیدوارم کسانی که اینجا عضو بودند و فعالیت میکردن و به طرز بی رحمانه ای نوشته هاشون از بین رفت ما رو ببخشند و دوباره بیان عضو بشن و فعالیتشون رو از سر بگیرن…

در حال حاضر تعدادی از گروه های اصلی سایت دوباره ساخته شده و از منوی بالای سایت قابل دسترسی هستند. گروه مریض خونه، پزشکان چند بعدی، ادبیات و … لطفا بعد از این که عضو شدید چنانچه مدیر گروهی بودید و الان ساخته نشده، دوباره گروه رو بسازید.

شما میتونید اگر وقتش رو داشتید از طریق سیستم cache گوگل نوشته های قبلی سایت رو که روی سرورهای گوگل به صورت موقت موندند پیدا کنید و دوباره اون ها رو شروع کنید.

در مورد راهنما های سایت… اجازه بدید مقداری به محتوای سایت اضافه بشه تا امکان ساخت راهنمای تصویری فراهم بشه. همچنین راهنمای سریع و راهنمای خندانک ها.

بار دیگه از اتفاق پیش اومده عذرخواهی میکنم. و این اطمینان رو به شما میدم که دیگه شاهد چنین اتفاق شومی نخواهیم بود. با تشکر از همه ی کاربران دوست داشتنی مدنت.

لطفا در کار کردن با سایت چنان چه مشکلی میبینید اطلاع بدید.

ساعت: ۲:۵۲ صبح

• این تاپیک 47 سال و 4 ماه پیش توسط ویرایش شده.

مدنت یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

Viewing 15 replies - 481 through 495 (of 525 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ امین
    امین@theadmin

ولی بازم نمیشه تا دلیل اونارو دونست محکومشون کرد!

کسی محکوم نشد. و قضاوتی هم صورت نگرفت. فقط گفتم ای کسانی که مسئولیت پذیرفتید، و قول دادید در مدیریت گروه ها همکاری می کنید، چرا به عهدتون وفا نکردید؟ اگه نمیتونستید، چرا قبول کردید؟ اگر هم در نیمه ی راه نتونستید ادامه بدید، چرا رهاش کردید؟! میسپردید به کس دیگه ای! مگه نه اینکه ادعا کردید مدیریت گروهی رو برعهده گرفتید؟ آیا وقتی از ادامه دادن به هر دلیلی بازموندید باید همین طور ولش کنید بره؟! الان من کسی رو دارم محکوم میکنم؟ یعنی حرفم اینقدر غیر منطقیه که واژه ی “محکوم” رو استفاده کردید؟

ببینید دوستان، لازم نیست این دوهزار و خورده ای عضو همه و همه فعالیت کنن و اینجا رو بترکونن! نه! واقعا لزومی نداره! هر پروژه ای گروهی راهبر و پیشرو داره، و گروهی استفاده کننده. ما که کسی رو مجبور نکردیم اینجا حتما باید مدیریت کنی و راهبر باشی و فلان. نه. کسی رو مجبور نمیکنیم. ولی وقتی عده ای میان میگن ما میخوایم در راهبری این مجموعه کمک کنیم، خیلی بی انصافیه که این رفتار رو در پیش بگیرن.

من قبلا هم عرض کردم، هر کسی آزاده هر چقدر که دوست داره اینجا فعالیت کنه. صدها مطلب بنویسه. اینجا اونجا همه جا. ولی من گفتم، این برای ادامه ی حیات این مجموعه کافی نیست. این نشونه ی حیات این مجموعه است. برای حفظ چنین حالتی، که افراد بیان مطلب بنویسن، باید مدیرانی وجود داشته باشند تا این سیستم رو برقرار نگه دارند. که اگه یکی رفت، سیستم از کار نیفته. اگه مدیرش هم رفت، یکی دیگه جای اون مدیریت رو بدست بگیره و سیستم از کار نیفته. الآن من چه کار دارم میکنم؟ دارم برای مدیریت کل سایت تلاش میکنم. با اعضای کل سایت دارم صحبت میکنم. تا چی بشه؟  تا حیات این مجموعه حفظ بشه. تا این سیستم برقرار باشه. و اگر هم یک روزی من دیگه نتونستم مدیریت کل سایت رو داشته باشم، دیگرانی باشند که اینکار رو بکنند. آیا خیلی فهم و انجام دادنش مشکله که یک مدیر یکی از گروه های سایت این رویه رو در گروهش انجام بده؟! بشینه برای گروهش قوانینی وضع کنه. اعضایی رو بگرده پیدا کنه و از اونها برای حفظ حیات گروهش استفاده کنه. اونها رو با فرهنگ اینجا و هدف اینجا آشنا کنه. برنامه ریزی کنه برای گروهش. مثلا بگه یکشنبه ی هر هفته یک کیس مطرح بشه. یا مثلا یکی از کاربرانش هفته ای یدونه مطلب در مورد یکی از دانشگاه ها بنویسه. یا مثلا یکی از کاربرانش هفته ای دو تا از داروهای طب سنتی رو معرفی کنه و مقالات علمی در مورد اون رو پیدا کنه و لینک بذاره. و …. هزار و یک چیز دیگه.
    آیا به این نمیگن مدیریت یک گروه؟ راهبری یک گروه؟‌ هیچ لزومی هم نداره اون فرد خودش و وقتش و اولویتهاش رو بذاره تا به اینجا برسه. کار رو تقسیم کرده. یه سیستم بوجود آورده. منظور من از مدیریت یعنی این.

گاها اینجا یا تو گروه تلگرام میبینم سخت و خشک برخورد میشه و گفته میشه تبریک نگو گل نذار فلان نکن درسته که زیادش بده و لوس میشه اما حداقلها واقعا لازمه تا ی نفر دلگرم بشه دلگرمی با قلبش با احساسش ! من معتقدم این جنبه دچار ضعف هست فرد فعال باید بیشتر دیده بشه .

این به نظر من اصلا و ابدا مشکل سایت نیست. مشکل سایت همونیه که در بالاتر بهش اشاره کردم. اتفاقا از نظر من این جو که آقا گل نذار هی تشکر نکن و خوش‌آمد نگو، باعث شده نظمی برقرار باشه که هیچ جای دیگه ای نمیتونید مثالش رو ببینید. شما نمیتونید محدودیت تعیین کنید که اگه مقلا ۵ نفر خوش‌امد گفتند دیگه کافیه، یا اگه شش نفر از مطلب تشکر کردند دیگه کافیه. اینو نمیشه براش حد دور تعیین کرد! اینو باید همون اولش جلوش رو گرفت. بعضا دیده شده توی گروه تلگرام یه مطلبی گفته میشه، بعد کسانی که اصلا نقشی توی اون مطلب نداشتن هی میومدن تشکر میکردن. خب لزومی نداره واقعا! اینجا دکمه ی لایک رو گذاشتیم برای چی؟! برای اینکه یدونه کلیک کوچولو لایک بزنید و برید. آیا حتما باید مشخص باشه که شخص شما تشکر کردید؟! نه بخدا. هیچ لزومی نداره.

چه بهتر اینکه ما فرهنگی  رو جا بندازیم که انسان ها با هدف های بزرگتر و بدون نیاز به تایید و تحسین دیگران بیان فعالیت کنن

از همه عذر میخوام ولی تا جایی که من میدونم مدنت بیشترین ضربه رو از اعضایی خورده که نتونستن مرز بین دنیای مجازی و واقعی رو رعایت کنن.

دقیقا موافق این حرف هستم. توضیح بیشتری هم لازم نیست.

بعد این همه سال با این تعداد عضو معلوم شده که نیاز چیه! اون نفر بیرونی که به خاطر فقط دانلود میخواد عضو بشه بزارید همون بیرون بمونه!

بله. واقعا هم معلوم شده که نیاز چیه. اونهایی که دارن فعالیت میکنن و دلایلشون رو گفتن، در واقع دارن به نیازشون پاسخ میدن. یعنی نیاز وجود همچین سایتی، دلایلی است که دوستان دارن میگن. و اگه دقت کنین میبینین که بخش مهمی از اونها معنوی است. نه مادی.

اصل کلامم اینکه بعد از این همه مدت در اصل قضیه و کلیت سایت شک کردن مثل این می مونه که بگی لیلی زن بود یا مرد!

دیگه توضیحی بیشتر از این باقی نمیذاره.

علی رغم اینکه تمایلی به بحث در این مورد نداشتم ولی فکر میکنم باید نظرمو بگم.

چرا تمایل نداشتین؟ مگه شما خودتون رو عضوی از روح اینجا نمیدونید؟ انصاف نیست بگید تمایلی به کمک به بررسی مشکل اینجا نداشتید. و خیلی خیلی ممنون که نظرتون رو گفتید.

این سایت نسبت به اون سایتی که ذکر فرمودین اینه که تو این سایت اعضا باید بیشتر تولید کننده باشند و اون سایت اعضا بیشتر مصرف کننده هستند.

بله. دقیقا. پدیده ای که توی سایت خودمون هم شاهدش بودیم. تاپیک مشاوره ارشد مامایی داشت منفجر میشد از شدت فعالیت. ولی وقتی بسته شد، کجا رفتن اونهایی که داشتن اونجا فعالیت می کردن؟ نا امید شدن و رفتن خیلی هاشون. چون یک نفر بود که داشت اونجا فعالیت می کرد. بقیه داشتن مصرف میکردن. جایی که قرار شد فعالیت کنن اکثرا غیب شدن.

من تشکر میکنم از همه ی دوستانی که در این سالها فعالیت کردند، و یا در این اواخر به جمع ما پیوستند و طوری رفتار کردند که گویی مدتها عضو اینجا بودند. از خانم وکیلی، خانم شکری، خانم جاودان، آقای شریفی، خانم عباسی، خانم جلال منش، آقای علی پور، خانم قلی زاده، خانم مومنی پور، خانم ویسی، خانم گیلبرت، خانم فائزه حسینی، خانم الهه، خانم آقاجری، از دکتر یزدان‌نجاد ارولوژیست محترم و عزیز که واقعا خیلی جاها حضور داشتند، و از همه ی کسانی که اسمشون یادم نمیاد، از کسانی که اینجا بودند و برای همیشه رفتند. و معذرت هم میخوایم از کسانی که اینجا دلشون شکست، قهر کردند، و رفتند که دیگه نیان…

لینک دائمی
    نمایهٔ ثنا جلال منش
    ثنا جلال منش@nana1991

خب… همه حرفا درست… الان چی کار کنیم دوستان؟ من نگران مدنت هستم… پیشنهاد بدید… :ماسکه

لینک دائمی
    نمایهٔ ثنا جلال منش
    ثنا جلال منش@nana1991

به نظرتون با اعضا مصرف کننده چی کار باید کرد؟ مثلا بهتر نیست شرط دیدن یه سری مطالب  یه امتیاز خاص باشه؟

چی کار کنیم که اعضا تولید کننده بشن؟ :متفکر

لینک دائمی
    نمایهٔ کاربر حذف‌شده
    کاربر حذف‌شده@drsama

الان چی کار کنیم دوستان؟

:چشمک خب دکتر عبداله زاده گفتند

یعنی چهار پنج نفر مدیر پیدا شن که هر کدوم سرپرستی یک قسمت از سایت رو بعهده بگیرن،تقسیم وظایف کنند،خود مدیران هر قسمت دنبال این باشن که چه طوری میتونند اون قسمت رو فعالتر کنند و رشد و پیشرفتش بدن

البته من فکر میکنم نیاز باشه بعد ازینکه اینکار صورت گرفت (یعنی داوطلب شدن عده ای واسه مدیریت) مدیر محترم و مدیر محترم قسمت مامایی بیشتر بچه ها رو راهنمایی کنند و راهکار هارو با هم بررسی کنند و بعد کل یک قسمت رو محول کنند به اون شخص

من از همه ی کسانیکه این مطلب رو میخونند و به مدنت علاقه دارند  چه اعضا قدیمی چه جدید الورود ها خواهش میکنم اگر این توانایی رو در خودشون میبینند اعلام کنند

لینک دائمی
    نمایهٔ ثنا جلال منش
    ثنا جلال منش@nana1991

دکتر جاودان… به نظرم این اتفاق قبلا هم اتفاق افتاده بوده اما با کم کاری و ببخشید تنبلی اعضا مواجه شده… :دلشکسته بعد به نظرم الان میگید چند نفر رو پیدا کنیم…  مشکل همین  پیدا کردن 4-5 نفر از خیل اعضای ساکت سایت هست… الان معاون های بخش رادیو کوشن؟ حتی on هم نمی شن…اصلا متوجه تغییر مدیریتش شدند؟ بعد برفرض چند نفر هم پیدا بشن و فعالیت کنن… دوباره یه سری مطلب و یه سری مصرف کننده ایجاد میشه…من میگم باید حداقل روزی 15 نفر اینجا فعالیت کنن و مطلب بذارن… به نظرتون اینطور نیست؟ :گل

لینک دائمی
    نمایهٔ امین
    امین@theadmin

دوستان، گروه مخصوصی در تلگرام ایجاد کردم در رابطه با حل این مشکل سایت. آخرین نسخه ی برنامه ی Telegram رو دانلود کنید. و  به نام کاربری medicamin پیام بفرستید تا عضوتون کنم.

• این پاسخ 47 سال و 4 ماه پیش توسط ویرایش شده.

لینک دائمی
    نمایهٔ زهرا مومنی پور
    زهرا مومنی پور@zmomenipour

سلام

به صورت خیلی فوری و گذرا خوندم مطالب رو

با قسمت اعظمشون موافقم ….متاسفانه به شدت بعد طرحم درگیر شدم و اینقدر داغون و دیر میرسم خونه توانی برای اومدن تو نت ندارم و فقط هرازگاهی می اومدم مطالب رو سریع میخوندم و میرفتم

دلیل ساکت تر شدن و خواننده شدنم هم فقط بخاطر این هست که از فیلد مامایی فاصله گرفتم و کارم مرتبط نیست برای همین حرف زیادی برای گفتن ندارم و بیشتر خواننده ام و کسب فیض میکنم

اما حق با دکتر عبدالله زاده و دوستان هست من اعلام میکنم به علت مشغله کم کاری کردم  متاسفانه :وحشت و مدیریت سایت میتونن برای گروه مامایی و گروه ناگفته ها مدیر فعال تری جاگزین بنده کنن

انشالله بتونم با برنامه ریزی دقیق تر بیشتر توی سایت فعالیت کنم

زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود...

لینک دائمی
    نمایهٔ مژگان مالمیر
    مژگان مالمیر@midwife89

سلام شب همه بخیر

منم مطالب اخیرو راجع به سایت خوندم.تازه عضو شدم  زیاد ب روند کار اینجا اشنا نیستم.اما قبلا به مراتب از مطالب استفاده کردم.میدیدم بچه ها چقدر فعالن با حرفای اقای دکتر هم موافقم.اما خب ب دلایلی الان این اوضا ک اقای دکتر و بقیه گفتن پیش اومده ک با حل اونا و راهکار حتما شرایط بهتر میشه

انشاالله ک با همکاری هم شرایط بهتر بشه

بچه ها راهکارا رو بگن بهترینش انتخاب شه

لینک دائمی
    نمایهٔ مژگان مالمیر
    مژگان مالمیر@midwife89

حالا من خودمو میگم دارم از بروجرد جا ب جا میشم برم خرم اباد طرحم ی جا ثبت نام کردم خودم یه جام کتابام ی جای دیگه اگه بحثیو زیاد شرکت نمیکنم هرچند ک اطلاعاتی دارم اما خب برای صحتش باید منابعم باشه

ی دلیل دیگمم اینه تازه تموم کردم شاید نظراتی ک میدم بهشون مطمین نباشم(ضعف ک باید برطرف بشه)

اما خب سعی میکنم بیشتر تو بحث ها شرکن کنم.

ب نظرم بچه ها دلیل کم فعالیتیشونو بگن راهکار بدیم مشکل بهتر رفع بشه

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

دلیل ساکت تر شدن و خواننده شدنم هم فقط بخاطر این هست که از فیلد مامایی فاصله گرفتم و کارم مرتبط نیست برای همین حرف زیادی برای گفتن ندارم

:بغل شما سروری

برای گروه مامایی و گروه ناگفته ها مدیر فعال تری جاگزین بنده کنن

معاون داری مثل شیر!غمت نباشه :دی

انشالله بتونم با برنامه ریزی دقیق تر بیشتر توی سایت فعالیت کنم

منتظر حضور گرمت هستم. :لبخند

لینک دائمی
    نمایهٔ مدیریت سایت
    مدیریت سایت@modiriat

به دلیل عدم همکاری اعضا در مدیریت سایت در حال حاضر نام نویسی در سایت متوقف شده است. چنانچه تا تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ کسی برای مدیریت قسمت های مختلف سایت داوطلب نشود کلیه ی فعالیت های سایت متوقف می شود و در ۲۱ تیر ۱۳۹۴ سایت برای همیشه به کار خود پایان خواهد داد.

این اطلاعیه پیرو اطلاعیه ی قبلی که دو ماه قبل اعلام شده بود می باشد.

در صورتی که تمایل دارید در مدیریت سایت همکاری داشته باشید با ایمیل سایت mednet.ir@gmail.com تماس بگیرید.

ایمیل مدیریت: mednet.ir@gmail.com
    اینستاگرام: instagram.com/mednet.ir
    فیس‌بوک: fb.com/mednet.ir

لینک دائمی
    نمایهٔ المیرا
    المیرا@poorgholam

سلام.لطفابگیدکدوم قسمت هامدیریت میخواد.تاببینیم هرکسی چه کمکی میتونه بکنه.مرسی

لینک دائمی
    نمایهٔ امير 'گلي
    امير ‘گلي@parmida

درست نیس بعد چن سال یک مجموعه ارزشمند رو این گونه به باد بدیم .همه دوستان از کوچیک و بزرگ باید کمک کنیم .

لینک دائمی
    نمایهٔ متین لاری پور
    متین لاری پور@matin1994

من تازه عضو این سایت شدم و امیدوار بودم که از طریق این سایت بتونم یه سری فعالیت های خارج از درس انجام بدم…

خیلی حیف که این جمع به هم بخوره

به نظرم با یه مقدار همکاری بیشتر بشه کم و کاستی ها رو حل کرد

لینک دائمی
    نمایهٔ نیره قلیزاده فرد
    نیره قلیزاده فرد@n-fard

یک کتاب که شامل کیس های واقعی از بیماری های داخلی است. همیشه یاد گرفتن بیماری ها با کمک کیس های واقعی راحت تر و به یاد ماندنی تر هستند! مطالعه ی این کتاب در وقت های آزاد توصیه می شود!

جا نبود اونجا بگم .اینجا می گم.

این کتابه که من دارم می خونم و کیس هاش رو می ذارم ____>Case Studies in Emergency Medicine

Published in the United States of America by Cambridge University Press, New York

به درد المپیاد خیلی می خوره .  مباحث شایع و  اورژانس و complication ها تو رشته های ماژور (داخلی – اطفال – جراحی) رو داره.

دقیقا مباحث تاکیدی (شایع ها و اورژانس ها ) – دیگه فکر کنم از کیس ها می شه فهمید .

یعنی کمترین کیسش پنمونیه !!!!

http://www.cambridge.org/ir/academic/subjects/medicine/emergency-medicine/case-studies-emergency-medicine?format=PB

Viewing 15 replies - 481 through 495 (of 525 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.