بیمارستان آموزشی

case هایی مخصوص علوم پایه

برچسب‌ها: 

نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی

تو این تایپیک case هایی رو مطرح میکنیم که خیلی تخصصی نیستن و به درد بچه های علوم پایه میخوره … در آخر هم یه سری نکات رو که در حد علوم پایه هست جمع بندی میکنیم!(البته  زحمت تشخیصش بادوستان سال بالاییه… ما اینجا بیشتر جمع بندی میکنیم ! :چشمک)

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 110 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی@yasamin

A 73-years old man with refractory rheumatoid arthritis was brought by his family to the local hospital because he had a decreased level of consciousness and a 3-day history of headache,nausea,and vomiting. his current medications were infliximab,methotrexateوand prednisone for his rheumatoid arthritis.

on physical examination, the patient had a stiff neck,was febrile,had a pulse of 92 beat/min,and blood pressure of 179/72 mmHg.

خب تا اینجا فکر کنم میشه یه حدسایی زد… بقیشو خودتون بفرمایید…درخواست چه تستها و آزمایش هایی لازمه؟!

نمیدونم این Case  در چه حدیه ولی فکر نمیکنم سخت باشه!

لینک دائمی
    نمایهٔ اميرحسين شريفي
    امیرحسین شریفی@emerson

الان دوستان علوم پایه باید جواب بدن یا اینکه همه نظر میتونن بدن ؟!

به نظر من هم کیس راحتی نیست! :لبخند

پس تو را هر غم که آید به پیش بر کسی تهمت منه بر خویش گرد

لینک دائمی
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی@yasamin

بله آقای دکتر همه میتونن نظر بدن … ما بچه های علوم پایه که هنوز دید بالینی نداریم…مطرح کردن و جمع بندی case  با ما ،حل کردنش با شما :دی

نمیدونم …من چون case  رو حل نکردم و کامل دیدمش به همراه جواب ،فکر کردم شاید زیاد سخت نباشه… ولی خب اگه راحت نیست خوبه…سطح بالا یاد میگیریم :لبخند

فقط یه نکته دوستان حتما حتما اگه چیزی به ذهنشون میرسه بگن…مهم نیست درست باشه یا نه،هدفمون اینه یاد بگیریم :لبخند

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

آفرین خانم دکتر{#42}تاپیک جالبیه.

حق با دکتر شریفی هست این کیس برای علوم پایه سخته یعنی واسه من که اینطور بود!{#17}

چیزی به ذهنم نرسید!ولی طبق تحقیقاتم مشکلات این بیمار با عوارض داروهایی که مصرف می کنه شباهت داره!

لینک دائمی
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی@yasamin

خانم دکتر صورتی جون این تایپیک ها چون سر کلاس بررسی شد من دیدم یه سری نکات داره که به درد بچه های علوم پایه میخوره …اگه قرار بود منم حلش کنم مسلما نمیتونستم…مهم نکات آخر هر کیس برای ما!

در مورد پاسختونم مرسی  و آفرین که تحقیق کردید :لبخند …فقط ای کاش عوارض داروها رو زحمت میکشیدید می نوشتید که ما هم یاد میگرفتیم…بنده شخصا اطلاعی ندارم!

به علایم بیمار باید توجه کنیم…همراهی یه سری از این علایم با هم ما رو مشکوک به یه بیماری میکنه و بعد اون باید درخواست یه سری آزمایش  بدیم! فعلا به داروهاش توجه نکنین برا درمان بهشون نیاز داریم!

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

بله منم چون بلد نبودم و کلا برام نا آشنا بود عرض کردم {#10}وگرنه از نظر علمی خیلی خبس!{#4}

برای عوارض این دو صفحه کامل گفته:

http://www.drugs.com/sfx/methotrexate-side-effects.html

http://www.webmd.com/drugs/mono-9383-PREDNISONE+-+ORAL.aspx?drugid=6007&drugname=prednisone+Oral&pagenumber=6

متوتروکسات که باعث تهوع و استفراغ و…. میشه و پردنیزون هم عوارضش افزایش فشار خون و اختلالات عصبی و… هست.

لینک دائمی
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی@yasamin

ممنون خانم دکتر :لبخند

راستی موافقین برای پاسخ دهی به کیس ها زمان بذاریم؟!

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

کاری نکردم {#1}

بله کاملا چون اینجوری معلوم نیست کِی به جواب برسه! {#10}

لینک دائمی
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی@yasamin

بسیار خوب … پس مهلت پاسخ دهی به این کیس تا 12 امشب ! فقط بفرمایید مشکوک به چه بیماریه ؟درخواست چه آزمایشی دارید؟ :لبخند

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

دکتر من که علمم قد نمیده! مننژیت نمیشه؟{#71}آزمایش csf.

لینک دائمی
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی@yasamin

ساعت 12 بامداد …اینجا مدنت است :لبخند

پناه بر خدا!

خانم دکتر ؟!؟!؟!؟ اصن نمیتونم چیزی بگم… آخر تشخیص بود… زدین به هدف!!! :تعجب

خانم دکتر نکنه پزشک معالج شما بودین؟! فکر کنم به شما مراجعه کرده بود! :چشمک

احسنت…احسنت :تشویق :تشویق همونطور که خانم دکتر فرمودن مشکوک به مننژیت میشیم و آزمایشم که اشاره کردنو … اصلا هنوز در عجبم!!!!!!

*خانم دکتر دلیلتون برای این تشخیص رو هم بفرمایید …برای جمع بندی نکات بهش احتیاج داریم.

و اما ادامش:

because meningitis was suspected, blood & cerebrospinal fluid were collected for culture. the Gram stain of the CSF was negative , but Listeria grew from both blood & CSF.

خب حالا برای درمان باید چیکار کنیم؟ چه تجویزی دارید؟ بازم تاکید میکنم همه میتونن شرکت کنن!

زمان پاسخ دهی تا 7 بعد از ظهر فردا!

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

مرسی دکتر {#8}

ما اینیم دیگه!{#4} شوخی کردم.شانسی درست درومد!اولش میخواستم همینو بگم ولی خب فکر می کردم بیماری باید به آرتریت روماتوئید مربوط باشه!الانم نمیدونم مربوطه یا نه!{#10}دیروز با اندکی تحقیق!و چون چیز دیگری به ذهنم نمی رسید مننژیت رو گفتم!!

خب دلیلم برای تشخیص علایمش بود:کاهش هوشیاری ، stiff neck ، فشار خون ،تب و سردرد.

فعلا من برم به مهمونا برسم {#10}

لینک دائمی
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی@yasamin

بسیار عالی دکترجون :لبخند …. کیف کردم

نکته 1 )علایم مشکوک شدن به مننژِیت :

سردرد و تهوع،استفراغ همراه با سفتی گردن و کاهش سطح هوشیاری

بقیه نکاتم بعد از درمان بیمار گفته میشه … ساعت رو داشته باشین ! :چشمک

لینک دائمی
    نمایهٔ Drmp
    Drmp@tizhoosh

به نظرم آنتی بیوتیکه دیگه … مث آمپی سیلین ، پنی سیلین + جنتا مایسین ، اگه هم طرف  آلرژى داره به پنى‌سيلين،  کوتريموکسازولم خوبه

فعلا بای {#103}

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

لطف دارین دکتر{#1}

خب اگه مننژیت باکتریایی باشه درمان با آنتی بیوتیک جواب میده.

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 110 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.