مطالعه گروهی

مطالعه ی گروهی زبان

برچسب‌ها: ,

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 71 total)
  • نویسنده
    نوشته
    نمایهٔ نازنین
    نازنین
    Participant
    @rainydrop

هدف از ایجاد این تاپیک مطالعه ی گروهی زبان برای کنکور هست و داوطلبان کنکور ارشد ,  دکترا وزارت بهداشت (مامایی، پرستاری و …) میتونن شرکت کنن.

در این تاپیک در مورد منابع مناسب برای مطالعه زبان و برنامه ریزی صحبت میشه و همچنین میتونین مشکلات زبانتون رو اینجا مطرح کنین تا با هم رفعش کنیم.

همچنین میتونین هر مطلب مفید اعم از گرامر و یا لغات جدید و حتی نکات مهم برای مطالعه ی زبان رو اینجا با دوستاتون به اشتراک بذارین.

منتظر پیشنهاداتون هستیم.

آینده شما به خیلی چیزها بستگی دارد؛ اما بیش از هرچیز به خود شما بستگی دارد...

نمایهٔ زهراآقاجری
    زهراآقاجری
    Participant
    @zahramama

میتوته خیلی تایپیک مفیدی باشه ممنونم نازنین جان

اگرخدابشودباورت خدا یک نقطه میگذارد زیرباورت میشود یاورت

نمایهٔ عاطفه
    عاطفه
    Participant
    @atefe314

حالا چرا فقط ارشد؟! :ناراحت

من میخوام مجموعه ۱۱۰۰ رو شروع کنم که شک دارم.البته برای ارشد دست و پا شکسته ۵۰۴ خوندم.

به نظرتون چی بخونم که هم جذاب باشه هم بدرد مدرک گرفتن بخوره(نمیخوام ایلتس بگیرم تافل یا بقیه مدارک وزارتخونه)

بعنوان کمکی هم تا دلتون بخواد فیلم و کارتون می بینم! :دی

نمایهٔ نازنین
    نازنین
    Participant
    @rainydrop

اسمش ارشده هرکی دوست داشته باشه میتونه با ما همراه باشه :چشمک

من یه کتاب وکب دارم که تو آموزشگاه زبان بهم معرفی کرده بودن خیلی ازش راضی هستم. کلی وردهای جدید در قالب تمرین آموزش میده و همچنین اصطلاحات کاربردی و نحوه ی بکار گیریشون. طوری هم نیست که خسته کننده باشه. اسمش: English Vocabulary Organiser جلدش قرمز رنگه. @atefe314

برای کنکور ارشد من 504، تافل، لزگی رو فعلا توصیه میکنم. برای دکترا تافل، کتاب کیت ( اگه بخواین فایلش رو میذارم.)

نمایهٔ نازنین
    نازنین
    Participant
    @rainydrop

بچه ها من بررسی کردم، اگر از 3 مرداد شروع به خوندن کنین 34 هفته وقت دارین. اگه بخواین تافل، 504 و لزگی، سوالات سالهای گذشته رو بخونین برنامه به این صورت خوبه:

طبق این برنامه ریزی تافل تو تابستون تموم میشه و بقیه ی وقت برای 504 و لزگی میمونه. بعد از عید هم سوال های سالهای گذشته رو میخونین.

به این صورت که هر هفته 3 تا درس از تافل بخونین.

هر 2 هفته یک درس از 504

هر 2 هفته یک مهارت از لزگی

یعنی:

از 3 مرداد تا 2 هفته ی اول مهر: هر 2 هفته 6 تا درس تافل و یک درس از 504 مرور میشه. ( یعنی تا هفته ی سوم مهر تافل تموم میشه و بخشی از 504 خونده شده.)

از هفته ی سوم مهر تا عید: هر 2 هفته یک درس از 504 و یک درس از لزگی ( یعنی تا عید لزگی و 504 تموم میشه)

بعد از عید: سوالات سالهای گذشته که آخر کتاب لزگی با پاسخ تشریحی هست. در صورت تمایل ریدینگ های اضافی لزگی که برای تمرین بیشتر گذاشته شده و اگه وقت کردین ضرر نداره.

اگه با این برنامه ریزی موافقین ریزترش کنیم.

نمایهٔ سمیرا
    سمیرا
    Participant
    @samiramiss

خسته نباشی نازنین جان من پایه ام ولی به نظرت واسه منی که زبانم جالب نیس هم ج.اب میده

نمایهٔ نازنین
    نازنین
    Participant
    @rainydrop

بله جواب میده :لبخند

نمایهٔ الهه
    الهه
    Participant
    @mamajun

سلام.

تایپیک بسیار مفیدی.خسته نباشید.

برای ارشد لازمه 504 و تافل بخونیم؟من کتاب لزگی و تافل ندارم نیاز به تهیش هست؟

شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت.

نمایهٔ زهراآقاجری
    زهراآقاجری
    Participant
    @zahramama

ممنونم  اگه اشتباه نکنم  هردرس ارتافل 15 لغته هفته ای سه درس تافل میشه 45 لغت ازتافل ! 504 درسی چند لغت داره من کتابش روندارم ؟

اگرخدابشودباورت خدا یک نقطه میگذارد زیرباورت میشود یاورت

نمایهٔ نوري
    نوری
    Participant
    @252639

تهیه لزگی که واجبه

نازنین جان شما که کنکور دادی و اشنایی واقعا لزگی تنها جوابگو نیس و باید تافل و 504 رو هم خوند؟منظورم اینه که لزگی لغتای 504 و تافلم پوشش نمیده؟

نمایهٔ نوري
    نوری
    Participant
    @252639

504 و تافل تو اینترنت میشه دانلود کرد

البته تافل که سرچ کردم انواع کتاب بود.میشه مشخصاته کتاب تافلی که میخوندی رو کامل بگی نازنین جان

نمایهٔ نازنین
    نازنین
    Participant
    @rainydrop

504 هر درسش 12 تا لغت داره.

بله لزگی حتما بخرین. 504 هم خیلی خوب میشه که داشته باشین. اگه هم ندارین لغاتش تو نت هست با یه سرچ میتونین پیدا و حفظش کنین. لغات تافل خیلی مفید هستن، راستشو بخواین من چون زبانم خوب بود ( قبلا کلاس میرفتم) تمرینات تافل رو حل نمی کردم چون ساده بودن حوصله م سر میرفت. ولی بازم تکرار میکنم که لغاتش مفیده اگه دوست داشته باشین من لغات رو بهتون بدم. (خودم از نت برداشتم). کتابش هم که پارسال خریدم خیلی کوچیکه و کم هزینه س. ولی اگه بخواین فایل کتابش رو هم دارم، البته به زبان اصلی. حل کردن تمرینات تافل میتونه به مهارت های شما اضافه کنه.

لزگی هم لغت هم ریدینگ رو پوشش میده. ولی تجربه ای که از دوستام داشتم این بود که وقتی شروع به خوندن لزگی کردن با تعداد زیادی از لغت های جدید مواجه شدن و باعث شد ادامه ندن. خوندن 504 و تافل کمک میکنه دایره لغاتتون بالا بره. هم برای ریدینگ خوبه هم برای قسمت وکب.

اگه کسی میخواد فقط لزگی بخونه هم میتونه با ما همراه باشه. هر لغتی هم که لازم داشتین بگین تا من تو این تاپیک براتون بذارم.

هر گرامری هم که مشکل داشتین بگین تا براتون توضیح بدیم.

برای گرامر به کتاب های دبیرستانتون رجوع کنین، همون مقدار کافیه.

نگران نباشین. به نظر من زبان رو اگه تا 30-40 درصد بزنین رتبه تون خیلی خوب میشه.

بچه ها نکته ای که در مورد زبان ارشد وجود داره اینه که خیلی از وردها هرسال تکرار میشن. وقتی لزگی و سوالات گذشته رو بخونین بعدش میبینین که چقدر ورد تکراری وجود داره.

اگه قراره فقط یه کتاب برای زبان بخرین اون کتاب لزگی باشه.

نمایهٔ نازنین
    نازنین
    Participant
    @rainydrop

کتاب لغات ضروری برای تافل Essential Words for Toefl

نمایهٔ نوري
    نوری
    Participant
    @252639

مرسی از توضیحات کاملت نازنین جان

ممنون میشم لغاتو واسمون بزاری

نمایهٔ نوري
    نوری
    Participant
    @252639

خلاصه کتاب تافل با معنی

پیوست ها:
    برای دیدن پیوست ها باید وارد حساب کاربری خود در سایت شوید.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 71 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.

ads