مطالعه گروهی

مطالعه آهسته برای علوم پایه

برچسب‌ها: 

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 174 total)
  • نویسنده
    نوشته
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی
    Participant
    @yasamin

این تایپیک با مشورت دوست عزیز خانم دکتر صورتی ایجاد شد. :لبخند

اینجا آهسته آهسته به سمت علوم پایه پیش میریم.

دوستان ۹۱،۹۰ که علوم پایه دارن میتونن تو این تایپیک شرکت کنن… برنامشم اگه دوستان مایل باشن میتونن به ما پیشنهاد بدن.

فعلا برا اینکه این تایپیک اعلام وجود کنه فقط برنامه فردا رو میذاریم تا دیگر دوستان هم به جمع ما اضافه شن.

برنامه فردا :

فصل اول فیزیو قلب (منبع گایتون)

نمایهٔ صورتی
    صورتی
    Participant
    @soorati

مرسی خانم دکتر {#1}

ایشالا که بترکونیم {#105}

نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی
    Participant
    @yasamin

برنامه ما از فردا (چهارشنبه تا جمعه آینده یعنی 5/11) :

– 4 فصل باقیمانده بخش قلب فیزیولوژی (گایتون)

– 7 فصل اول مبحث گردش خون فیزیولوژی (گایتون)

– درس بافت شناسی به طور کامل ( منبع ما درسنامه :دی)

البته برنامه رو سبک چیدیم که اگه کسی خواست کتاب بخونه برسه! :چشمک

نمایهٔ صورتی
    صورتی
    Participant
    @soorati

با برنامه ریزی دکتر وکیلی نفر اول  علوم پایه شوید {#41}

نمایهٔ آتسا فائقى راد
    آتسا فائقى راد
    Participant
    @atesa

بچه ها سخت نگيريد انقدر..از تابستونتون استفاده كنيد..به خدا اين روزا برنمىگرده..من كه شهريور امتحان دارم اين همه نمىخونم :d

نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی
    Participant
    @yasamin

:خنده …بیخیال دکتر صورتی جون…همین تبلیغات رو میکنید بچه ها فکر میکنن داریم خر میزنیم :زبان

راستی موافقین همین جا درس و مشق و متوقف کنیم بزنیم تو خط برنامه ریزی و مشاوره به بچه هایی که علوم پایه دارن،پتانسیل برنامه ریزی رو داریما :دی

دکتر آتسا  من بیشتر از نصف روز بیکارم … خب این زمان برای رسیدن به علایق و تفریحات فکر میکنم کافی باشه …صبح تا شب که بکوب درس نمیخونیم :لبخند

نمایهٔ الهام
    الهام
    Participant
    @elhami

هیچ جزوه ای جای کتابو نمیگیره. اما به ترجمه ها هم اعتماد نکنید خیلی. ضمن اینکه واسه علوم پایه کتاب خوندن مخصوصا اگه فرصت مرورش نباشه خیلی هم توصیه نمیشه. البته کاملا بستگی به نوع مطالعه تونم داره. خوبه اگه بخونید، بفهمید (نه اینکه تلاش کنید خط به خط حفظ کنید.) و از نکات مهم خلاصه برداری کنید. نهایتا مرور این خلاصه هاست که خیلی کمکتون میکنه. :)

+ البته ببخشید دخالت میکنم تو برنامه تون. :چشمک

Do all things with love

نمایهٔ راضيه گيلبرت
    راضیه گیلبرت
    Participant
    @williamhawking

سلام خواستم بگم منم هستم، البته اگه مطالعه واقعا آهسته باشه {#4}

نمایهٔ الهام
    الهام
    Participant
    @elhami

فکر کنم بی ربط به نظر میاد حرفام. ولی یه چیزی تو نوشته های این تاپیک خوندم که باعث شد اینو بگم. نمیدونم حالا کدومش بود. :چمیدونم

+ دوستان میشه منم با برنامه ی شما بیام جلو. {#30}خیلی وقته دلم میخواد یه سر به علوم پایه بزنم به خصوص فیزیو. {#23}

Do all things with love

نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی
    Participant
    @yasamin

@elhami

خانم دکتر اول از همه سپاسگزارم از راهنماییتون :لبخند …بله با توجه به فرصت ما فکر نمیکنم زمان زیادی برا مرور باشه … البته نه اینکه فرصت نباشه ولی ما بکوب نمیخوایم بخونیم!

در نهایت خود من از اون همه جو کتاب خوندن فقط به فیزیو اکتفا کردم که فهمیدنیه …اتفاقا خلاصه نویسی هم دارم!

بقیه درس هام ناچارا درسنامه میخونیم که بشه مرورش کرد.

خواهش میکنم خانم دکتر..شما صاحب اختیارید ….باعث افتخار ماست، پس برا خلاصه نویسیامون در مدنت رو شمام حساب میکنیم که بالین و علوم پایه رو زحمت بکشین مخلوط کنین :چشمک

@williamhawking

دکتر راضیه خوش اومدین :لبخند

فکر میکنم آهسته ست …نیست؟! :دی

دوستان یه سوال : میخواستم بدونم اگه ما برا دروس مورد مطالعمون تایپیک ایجاد کنیم برا نوشتن یه سری نکات مهم، همکاری میکنید یا نه؟! اینکه دارم میپرسم چون نوشتن یکی دو نفر کافی نیست …چون همش میشه دو دسته نکته!

شاید در ظاهر خیلی مفید واقع نشه ولی در واقع برا مرور اول برای هر درس لازمه …. از اونجا که نکات مهم از نظر هرکس متفاوته فکر میکنم خیلی خوب میشه ز استفاده کرد…نظرات لطفا ؟! :دی

نمایهٔ الهام
    الهام
    Participant
    @elhami

چشم. فرصتش بشه حتما. خوشحالم میشم. :)

Do all things with love

نمایهٔ الهام
    الهام
    Participant
    @elhami

یاسمین جان، میتونم خواهش کنم تعداد صفحات گایتون رو در مورد هر مبحث بنویسی؟ من تا شنبه دسترسی بهش ندارم. الانم دارم برنامه ی هفته ی آینده مو تنظیم میکنم به مشکل بر خوردم. @yasamin

Do all things with love

نمایهٔ زهرا صادقی
    زهرا صادقی
    Participant
    @zahra10

راستش بچه ها قصد ندارم ناامیدتون کنم ولی من چون تازه علوم پایه دادم و تابستونم را دقیقا مثل شما برنامه ریزی کرده بودم این حرفو میزنم. برای من که اصلا پیش نرفت و درنهایت فقط سوالا به دردم خورد و تو تابستون حتی نتونستم یه صفحه هم بخونم.

به نظر من خودندن چند بار سوالا به خصوص سال های قدیمی خیلی بهتر از یه بار کتاب خودنه. در ضمن فکر نکنید خوندن سوال راحته چون برای من که تازه سرعت خوندنم بالاس هر ۱۵ تا سوال آناتومی تقریبا یه ساعت طول میکشید.

میدونم همتون میخواین ایده ال باشین ولی ادم باید یه مقدار منطقی فکر کنه.

گایتون بیشتر از ۱۵۰۰ صفحه اس.هر صفحه اش با سرعت خوندن عالی حداقل ۵ دقیقه طول یکشه.حالا خودتون حساب کنید چقدر وقت برای بقیه ی درسا میمونه؟؟؟!!!!تازه چیزی هم یادتون میمونه یا نه؟؟؟؟

ABS هم دقیقا کپی پاسخنامه سوالاس و خوندنش مثل خوندن پاسخنامه به تنهاییه پس چه بهتر که سوالا را با پاسخنامه همزمان بخونین که یا یه تیر چندتا نشون بزنین.

اگه حرفمو باور نمیکنین اول یه درسی مثل ایمنی که اسونه را از روی کتاب ابی میر سوالا و جواباش را بخونین اگه حرفمو باور نکردین هرچی خواستین بهم بگین{#77}

راستش قصدم از این حرفا اینه که شما اشتباهی که من کردم را انجام ندین و از همین اول که وقت دارین بچسبین به یه چیزی که نتیجه بده.

هر وقت بچه های ترم بالایی دانشگاه این حرفایی که من به شما زدم  رو بهمون میزدن. پیش خودمون میگفتیم همش چرته.اینا چون حال درس خوندن نداشتن اینا رو میگن.ولی الان به حرفاشون رسیدم

{#4}

life is such a piece of cake...bullshit

نمایهٔ فاطمه باقرپور
    فاطمه باقرپور
    Participant
    @fateme

هر کس علوم پایه رو واسه رتبه میخونه فقط سوال کافیـه من یه بار دیگه هم گفتم . ولی درسهایی مثل فیزیو و آناتومی خوندنش بدرد بیس علمیشون میخوره . اصن تابستون برای علوم پایه خوندن اشتباه محضه . اما برای قوی کردن بیس علمی فوق العادس . توصیه میکنم هر کس خواست بخونه تابستون . نگه میخوام واسه علوم پایه بخونم ! چون علوم پایه با یکی دو ماه آخر خوندن میشه بهترین رتبه ها رو آورد . ولی برای تقویت آناتومی و فیزیو و میکروب نه تنها کسایی که علوم پایه دارن بلکه سال بالاتری ها هم با خوندنش در صورت وجود وقت البته ضرر نکردن پس دکتر وکیلی تا میتونی بخوون  :دی

البته بازم میگم این آخرین تابستونه خالی  شماست لحظه لحظه اش طلاس :زبان

هر چه بگندد نمکـش می زنند وای از آن روز کـه بگندد نمک ... .

نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی
    Participant
    @yasamin

چشم خانم دکتر

اول آدرس دقیق بدم :

کتاب من گایتون و هال ترجمه ی دکتر پروین بابایی و…

فصل 9 : عضله قلبی؛قلب به عنوان یک پمپ و عملکرد دریچه های قلب —-> صفحه 123 تا 148 تقریبا 15 صفحه

فصل 10 :تحریک ریتمیک قلب —-> 149 تا 156 تقریبا 7 صفحه

فصل 11:الکتروکاردیوگرام طبیعی —-> 157 تا 164 تقریبا 7 صفحه

فصل 12 : ارزیابی اختلالات عضله قلبی و جریان خون کرونر به کمک الکتروکاردیوگرافی:تحلیل برداری—> 165 تا181 تقریبا 16 صفحه

فصل 13: آریتمی های قلبی و تفسیر به کمک الکتروکاردیوگرافی —-> 184 تا 196

یه نکته مهم!!!! این تقریبایی که نوشتم به خاطر اینه که من نصف یه صفحه رو با نصفه صفحه دیگه یکی میکنم…رو هم میشه یه صفحه، گفتم خوشحالتون کنم یکی دو صفحه تخفیف داره :دی

بریم سراغ گردش خون :

فصل 14: کلیات گردش خون؛فیزیک پزشکی فشار ،جریان و مقاومت —-> 199 تا210 

فصل 15:قابلیت اتساع عروق و وظایف دستگاه های شریانی و وریدی —-> 211 تا222

فصل 16:گردش خون در عروق کوچک و دستگاه های لنفاوی

> 223 تا238

فصل 17: تنظیم موضعی خون توسط بافت ها؛تنظیم هومورال

> 239 تا250

فصل 18: تنظیم عصبی گردش خون و تنظیم سریع فشار شریانی —-> 251 تا 263 (صفحه آخرش حذفه :هیی)

فصل 19: نقش دراز مدت کلیه ها در تنظیم دراز مدت فشار شریانی و در فشارخون بالا

> 265 تا283

فصل20:برون ده قلبی ،بازگشت وریدی و تنظیم آنها

> 285 تا 300
    (اینم یه صفحش حذفه…ذوق مرگ شدم! :زبان)

البته 4 فصل گردش خون میمونه که مربوط به این هفته نمیشه دیگه

موفق باشید :لبخند راستی خانم دکتر شما فقط تو برنامه فیزیو ما رو همراهی میکنین؟!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 174 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.

ads