مطالعه گروهی

برنامه ریزی برای ارشد مامایی ۹۴

برچسب‌ها: 

نمایهٔ برجسته
    برجسته

سلااااااااااام به همه ی دوستای عزیزم

هرکسی که میخواد برای کنکور ارشد مامایی سال۹۴ اماده شه از همین جا شروع کنه

بسم ال…

Viewing 15 replies - 46 through 60 (of 61 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ نازنین
    نازنین@rainydrop

فک نمیکنم اینطوری باشه. :خواهش  تو اطلاعیه نوشته بود که میشه تو دوتا رشته آزمون داد، حالا این یعنی که هم مشاوره و هم مامایی میشه؟ اگه اینطوری بشه فک کنم بخاطر همون دروس رو با هم نوشتن.

ولی اگه اینطوری بشه هرکی واسه امتحان کردنش هم هردوتا رو شرکت کنه رقبای ما تو مشاوره زیاد میشه فک کنم  :ناراحت

آینده شما به خیلی چیزها بستگی دارد؛ اما بیش از هرچیز به خود شما بستگی دارد...

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

خب خب دوستان! اول از همه شما رو به آرامش دعوت می کنم! :بغل

من که اطلاعیه رو خوندم به نظرم نکات مثبت و واقعا به نفع دانشجو داشت!ولی خب در اطلاعیه های بعدی که واضح تر میشه،بهتر میشه قضاوت کرد.

اما برداشت من این که:

وقتی در مجموعه مامایی کنکور میدی که در گروه دو قرار داره میتونی همز مان در یکی از رشته های گروه های دیگه مثلا آموزش بهداشت از گروه ۴ هم شرکت کنه!

از طرف دیگه کسی که در مجموعه مامایی کنکور میده، ضریب روانپزشکی برای مشاوره دو ، و برایی مامایی صفر خواهد بود.ضریب جنین برای مشاوره صفر، و برای مامایی دو خواهد بود الی اخر…

مثلا ضریب صفر زمین شناسی برای انتخاب پزشکی!

حالا اگه شما فقط مشاوره بخوای… و جنین و داخلی نخونی، اشکالی نداره، به سوالاتش جواب نمیدی، صفر در صد میزنی و برای مشاوره هم ضریبش صفره! پس تاثیری تو رتبه ات نداره!

ااااامااااااا

اون هایی که نمیدونن مشاوره یا مامایی بخونن… یعنی همه منابع رو میخونن و به همه اش جواب میدن! و به همه اش خووووب جواب میدن

هم روانپزشکی رو بالا میزنن و هم جنین و داخلی… این طوری هم برای مشاوره نمره میارن هم مامایی!

لینک دائمی
    نمایهٔ نازنین
    نازنین@rainydrop

خیالم راحت شد، دفترچه رو با دقت نخونده بودم :لبخند

ولی چیزی که ذهنمو مشغول کرده اینه که کسایی که تا الان واسه مامایی خونده بودن، خوندن روانپزشکی کاری نداره مباحثش کم هستن، خب میان تو مشاوره هم شرکت میکنن، حضور اونها ممکنه تو رتبه ما که از اول برای مشاوره خونده بودیم تاثیر بذاره.

البته بعدش به خودم گفتم ماهم بجای نگران شدن باید تلاش کنیم بهتر درس بخونیم تا از بقیه جلو بزنیم، مثلا به خودمون بگیم مهم نیست بقیه چقدر خونده باشن من اگه به یه درصدهای خاصی برسم به یه رتبه خوب دست پیدا میکنم و قبول میشم :گل

لینک دائمی
    نمایهٔ نازنین
    نازنین@rainydrop

یه نکته: برای موفق شدن هیچ وقت دیر نیست، فقط زمانی که بقیه از حرکت وایسادن تو بدو. :ویکتوری

بعضی ها با دیدن اطلاعیه و جوی که تو اینترنت پیش اومده نا امید شدن، کسی موفق میشه که تو این شرایط امیدش رو از دست نده و با قدرت ادامه بده. :ایول

ایشالا همه ی مدنتی ها امسال قبول میشن :خواهش

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

ضمن تبریک به خودم که برداشت درستی از اطلاعیه سنجش پزشکی داشتم :یحیح (موهامون سفید شده اخه دیگه تو این راه!)

و تبریک به شما بابت این فرصت طلایی که میتونید شانس خودتون رو برای مشاوره و مامایی ، همزمان ، امتحان کنید :لبخند

توجه کنید طبق اطلاعیه اخیر: که زمان کنکور چهار هفته جلوتر از سالهای عادی هست! به جای هفته اخر خرداد شده هفته اخر اردی بهشت :بلاه 

مسخره بازی ثبت نام هم دیگه مثل سالهای قبل نیست و مدارک محدود و در دسترسی میخواد خدا رو شکر!

لینک دائمی
    نمایهٔ الهه
    الهه@mamajun

توجه کنید طبق اطلاعیه اخیر: که زمان کنکور چهار هفته جلوتر از سالهای عادی هست! به جای هفته اخر خرداد شده هفته اخر اردی بهشت :بلاه 

چقد بدددددددددد :نگران

شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت.

لینک دائمی
    نمایهٔ الهه
    الهه@mamajun

یه سوال.برای ویلیامز باید چاپ جدید بخونیم؟تازه جلد یکش وارد بازار شده.

شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت.

لینک دائمی
    نمایهٔ نازنین
    نازنین@rainydrop

من فک میکنم  چاپ جدید نباید فرق زیادی با ویلیامز 2010 داشته باشه.ولی نمیشه که سوالات از یه جلد جدید باشه دو جلد دیگه قدیمی. :چمیدونم

دوستان مبحث اپیدمیولوژی، برای بهداشت رو از چه منبعی باید بخونیم؟از هرکی میپرسم میگه یادم نیست. :ناراحت پارسال از یه درسنامه خونده بودمش.

بازم میگم من اصن راضی نیستم که همه بتونن هر دوتا رشته(مامایی و مشاوره) رو شرکت کنن. :گریه هرچند مطمئنم که امسال قبول میشم. :دی

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

مطمئنم که امسال قبول میشم. :دی

ما هم مطمئنیم! :لبخند

در مورد اپیدمیولوژی من کتاب دکتر شجاعی رو یه دور خوندم و خلاصه اش رو تو صفحات بینهایت سفید اضافی سوسن پارسال اضافه کردم.این کتاب جزو منابع هست (چند فصلش) گرچه اشتباهم این بود خیلی وقت کمی برای این مباحث گذاشتم. و اینکه بهتره از کتاب بهداشت جامع دکتر حاتمی هم کمک بگیرید. البته نیاز به خریدش نیست. فقط کمک درسی(هر کتاب بهداشت دیگه ای هم که در مورد مفاهیم پایه بهداشت و اپیدمی و امار حرف زده خوبه!)

و اینکه درسنامه ها هم کمک خوبی هستن(در مورد مباحثی که تو پارسای ازش حرفی زده نشده میشه به مفاهیمی مثل :حساسیت،ویژگی اشاره کرد که هر سال به نحوه های پیچیده ایی ازش سوال میاد )

لینک دائمی
    نمایهٔ نازنین
    نازنین@rainydrop

@atefe314 من جلد دوم کتاب دکترشجاعی رو دارم، توش اپیدمیولوژی رو پیدا نکردم. درسته ، پارسال منم زیاد بهداشت رو جدی نگرفتم سرکنکور عجیب گیج میزدم حتی تنظیم رو که فک میکردم خوب بلدم یادم نمیومد فهمیدم که بخاطر کم کاری خودمه.

ازونجایی که تو مشاوره ضریب بهداشت و بارداری برابر هست(ضریب3) نیازه که به بهداشت هم توجه کنیم.

لینک دائمی
    نمایهٔ عاطفه
    عاطفه@atefe314

نازنین جان فصل های مورد نیاز کتاب دکتر شجاعی رو تو فهرست منابع پارسال نوشته بود امسال یادم نیست!

خارج از اونها واقعا نیاز نیست. چه موضوعاتی از اپیدمی منظورته؟

(حساسیت . ویژگی/ validity .realability ) رو حتما از روی اون یاد بگیرید…

لینک دائمی
    نمایهٔ نازنین
    نازنین@rainydrop

کتاب شجاعی به جز فصل 1و2 همشو خوندم. فصل 2 رو گذرا نگاه کردم همین اصطلاحات رو پیدا نکردم، پس باید با دقت بیشتری بررسی کنم. اگه خارج از اون نیاز نیست که خیلی خوبه :لبخند ممنونم :گل

لینک دائمی
    نمایهٔ سمیه
    سمیه@daneshjoo

سلام بچه ها

برای موفقیت تو ارشد به نظرم میرسه بهتره با یه موسسه شروع کنیم.به همراه آزمون دادن.

دوستم پارسال با گلبان شروع کرد و اصلا راضی نبود چون بهش گفته بودند بعد هر آزمون مشاور بهشون زنگ میزنه و پشتیبانی و…میکنه

ولی فقط یه آزمون اینترنتی ازشون میگرفتن که حتی یه کاغذ هم براشون هزینه نداشته و یک میلیون هشتصد هزار تومن هزینه اش

بوده.هر چی هم میگفته شما که گفتید زنگ میزنید بعد هر آزمون .اونها هم میگفتن باشه ولی زنگ نمیزدند. فقط با هزینه خودش وقتی زنگ میزده بهش مشاوره میدادند.حالا به نظر شما چه موسسه ای رو انتخاب کنیم.لطفا هر کس هر چی می دونه برامون بگه.به نظرم اگه هممون با یک یا دو موسسه پیش بریم خوب باشه.

لینک دائمی
    نمایهٔ سمیه
    سمیه@daneshjoo

من امسال ارشد دادم به نظرم سوالات سخت بود.هنوز که نمیدونم نتیجه ام چی میشه .فکر میکنم اگه با تابستون لزگی بخونیم خوب باشه.

حالا کلاس بریم یا خودمون بخونیم.نظرتون چیه؟

لینک دائمی
    نمایهٔ مدیریت سایت
    مدیریت سایت@modiriat

نوشته شما از تاپیک “تعیین موضوع مطالعه هفتگی” به این تاپیک منتقل شد!

لطفا در انتخاب تاپیک ها برای ارسال نوشته هایتان دقت بیشتری داشته باشید. با تشکر.

@daneshjoo

ایمیل مدیریت: mednet.ir@gmail.com
    اینستاگرام: instagram.com/mednet.ir
    فیس‌بوک: fb.com/mednet.ir

Viewing 15 replies - 46 through 60 (of 61 total)

تاپیک ’برنامه ریزی برای ارشد مامایی ۹۴‘ برای پاسخهای جدید بسته شده است.