آموزش پزشکی

فیزیولوژِی

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • نویسنده
    نوشته
    نمایهٔ ریحانه حسینی
    ریحانه حسینی
    Participant
    @reyhanehhosseini

اطلاعاتی که بچه ها برای مطالعه آناتومی گذاشته بودن خیلی خوب بود.خوبه که همین تجربه ها رو هم در مورد فیزیولوژی در اختیار هم بذاریم.

نمایهٔ ریحانه حسینی
    ریحانه حسینی
    Participant
    @reyhanehhosseini

در اینکه فیزیولوژی یکی از مهمترین درس هاییه که توی علوم پایه داریم هیچ شکی نیست.

اما چیکار کنیم که این درس رو به بهترین نحو یادبگیریم و بیشتر مطالبی رو که خوندیم یادمون بمونه؟

چیکار کنیم که بین مطالب و سرفصل های مختلف ارتباط بهتری برقرار کنیم؟{#18}

نمایهٔ صورتی
    صورتی
    Participant
    @soorati

به نظر من راهش اینه که سر کلاس خوب گوش بدی و درس هر روز رو همون روز از گایتون بخونی.

واسه این که بتونیم بین مطالب ارتباط برقرار کنیم باید در هر فصلی تسلط پیدا کنیم.به مرور این اتفاق می افته.

بهتر هم هست با دید بالینی خونده بشه {#39}

و هر وقت ارتباطی بین مباحث پیدا کرید یادداشت کنید.

نمایهٔ یاسمینا
    یاسمینا
    Participant
    @jasmine

ما که فیزیولوژی یکمون گذشت.. دلم می خواد یه بار دیگه فیزیو و میکروب رو بگذرونم.احساس می کنم با اینکه مهمن خوب یادشون نگرفتم.البته این ترم که نورو فیزیو داریم باید دیگه خوب بخونمش.. آیا راه جبرانی هست؟ آخه دیگه وقت نمی شه کامل بخونم. بعضی وقتا می گم خوش به حال اونایی که این دوتا درسو افتادن باید دوباره بخونن!!!

نمایهٔ صورتی
    صورتی
    Participant
    @soorati

البته این طور که من فهمیدم اگه علوم پایه فیزیو رو خوب نخوندیم اشکالی نداره دوره فیزیوپات هر کورسی که داشتیم باید رجوع کنیم به مثلا گایتون و اون موقع بهتر هم یاد میگیریم و فکر کنم ماندگاریش بیشتره!

راه جبران که زیاده!به موازات هم بخونین.

نمایهٔ نهاله مظهری
    نهاله مظهری
    Participant
    @nahaleh

منم فیزیو رو اصلا خوب نخوندم،انقد حجمش زیاده که!!

ولی به نظرم باید خلاصه نویسی کنی،نکته برداری هم موقع امتحان کارت راحت میشه هم واسه  امتحان علوم پایه.

سر کلاسم حتما خولب درسو گوش بده.

ما خودمون واسه امتحانا خلاصه رو خوندیم که از کمی وقت مجبور شدیم اونکارو بکنیم.اگه طول ترم وقت داری حتما کتاب اصلیو بخون نکته بردار

نمایهٔ یاسمینا
    یاسمینا
    Participant
    @jasmine

ما بچه های دندون که دوره فیزیوپات نداریم. داریم؟؟{#2}{#106}

نمایهٔ صورتی
    صورتی
    Participant
    @soorati

نه شما ندارین {#10}

خودتون در طول ترم بخونید اگه علاقه مندید.

نمایهٔ نهاله مظهری
    نهاله مظهری
    Participant
    @nahaleh

بابا دندونا که هیچیندارن!! ینی چی آخه؟!{#33}

نمایهٔ یاسمینا
    یاسمینا
    Participant
    @jasmine

یعنی اینکه چیزایی که ما داریم رو هم شما ندارید{#15} {#4}

نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی
    Participant
    @yasamin
    منم نظر دوستان رو دارم :
    ۱- پیش مطالعه (نه اینکه بشینی کامل بخونی … خیلی سریع،فقط در این حد که بفهمی موضوع چیه!)
    ۲ – سرکلاس خوب گوش بدی… نت برداری کن…نوشتن یه سری کلمات کلیدی (بعضی مواقع اسلاید اساتید هم میتونه خلاصه ی خوبی باشه!)
    ۳- بعد اگه وقت کنین همون روز کتاب رو مطالعه کنید … اگه نه همون کلمات کلیدی که نوشتین رو برا خودتون شرح و بسط بدین، که مطلب جا بیفته (این کلمات میتونه شامل عنوان هایی که مطرح میشه هم باشه، برا اینکه مباحث یادتون بیاد!)
    ۴- مطالعه کتاب (به نظرم حتما باید باشه و به هیچ وجه با جزوه جایگزینش نکنین!)… در حین این مطالعه کنار اون خلاصه نویسی های سر کلاس یه سری نکات مهمتر و فرارتر رو بنویسین! ضمن اینکه من خودم همیشه یه قسمت هایی از کتاب رو با ماژیک هایلایت میکنم ،وقتی قرار باشه بعدا مرور کنم کتابو دیگه لازم نیست بشینی از اول بخونی.
    ۵- مرور…مرور…مرور … شاید مهمترین قسمت برای تثبیت باشه ، که البته طبق چیزایی که من خوندم همین مرورم یه فواصل زمانی مشخصی داره…(مثلا مرور اولت دو روز بعد از مطالعه،مرور دوم یه هفته بعد، البته ممکنه همیشه وقت نشه ،بنابراین تاجایی که امکان داره پیش برین حتما! این مربوط به تایپیک نحوه مطالعه ست البته،کاملش رو خواستین اونجا میگم!)
    برا مرور کردنم اون قسمت های مهم کتاب که مشخص کردین + خلاصه نویسی هاتون … خیلی طول نمیکشه(چون چندبار تکرار شده تا به یه عنوان نگاه کنین مطالب یادتون میاد!…هر بارم که مرور شه طبیعتا از دفعه ی قبلی کمتر طول میکشه!)
    همین باعث میشه راحت بتونین بین مطالب هم ارتباط برقرار کنین …مثلا اگه اشتباه نکنم ۴ فصل آخر گردش خونه که به قلب هم مربوطه خب اینا رو میشه با هم مرور کرد و خوند.
    فعلا همینا به ذهنم میرسه . :لبخند
    نمایهٔ ریحانه حسینی
    ریحانه حسینی
    Participant
    @reyhanehhosseini

ممنون از توضیحات همگی :گل :لبخند

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.

ads