آموزش پزشکی

تحقبقات دانشجویی واسه امتحان رزیدنتی چه مزایایی داره؟

برچسب‌ها: 

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 17 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ رضا قطبین
    رضا قطبین@reza

بسته به اینکه بتونی کجا چاپش کنی یک امتیاز خاصی بهش تعلق می گیره که فک کنم حداکثر 5 امتیاز باشه.حالا با رسوندن امتیازاتت به 100 میتونی بدون امتحان رزیدنتی وارد تخصص بشی.

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

یه جور دیگه هم به درد می خوره.

اگر عضو استعدادهای درخشان باشید، با کسب 40 امتیاز ( طبق آیین نامه ای که وجود داره) یه سهمیه مشخص برای رزیدنتی بهتون می دن. یکی از چیزهایی که در جمع آوری این 40 امتیاز کمک می کنه همین تحقیقات دانشجوییه!

لینک دائمی
    نمایهٔ فاطمه لطفی
    فاطمه لطفی@lotfi

خوبه

به نظر من بهتر از آزمونه!

هرچند که این هم سختی خودش داره اما خب شیرینه

لینک دائمی
    نمایهٔ سهیل
    سهیل@soheil

بروبچ اگه می خواید از آئین نامه ها استفاده کنید از الآن به فکر باشید. یه بنده خدایی شهریور فارغ میشه تو سایر قسمت های آئین نامه ( دکتر مهرناز می دونه چی هست) کف نمره رو کسب کرده ولی نمره پژوهشی نداره. حالا در به در دنبال یه جایی می گرده که بتونه خودشو وارد یه کار تحقیقاتی کنه و مقاله چاپ کنه حتی از مسیرهای غیر اخلاقی… الآن نه زمانشو داره نه حس و حالش!

لینک دائمی
    نمایهٔ گندم
    گندم@gandomdr

به نظره تون بهتره کارای تحقیقاتی رو از دوره علوم پایه شرو کرد یا بالینی؟نمره علوم پایه یا معدل هم برا امتحان رزیدنتی امتیاز داره؟

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

بهتره از علوم پايه شروع كنيد.

در هر دوره اي دستتون براي يه سبك كار تحقيقاتي بازه.

منظورم اينه كه تو علوم پايه بيشتر با اساتيد علوم پايه در ارتباط هستيد.

اما وقتي اومديد باليني اگه به تحقيق علاقه داريد حتما لذت تحقيقات باليني رو از دست نديد.

حدي از معدل در تمام دوران تحصيل بايد حفظ بشه براي استعداد درخشان موندن!! ( به آيين نامه رجوع كنيد.)

نفر برتر علوم پايه هم فكر كنم از طرح عمومي معاف بشه. البته باز بايد آيين نامه رو چك كنيد.

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

آيين نامه استعداد درخشان رو از اينجا مي تونيد دانلود كنيد :

http://edc.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=180&pageid=31989

لینک دائمی
    نمایهٔ سهیل
    سهیل@soheil

به نظر من خیلی به جزء جزء این آئین نامه ها نمیشه اعتماد کرد. چون دقیقا وقتی می خوایم ازش استفاده کنیم تغییر می کنند.

بحث اینه که شما اگه بخواید محقق درست حسابی بشید باید از علوم پایه و کارهای پایه شروع کنید و وقتی که با روند یک کار پژوهشی آشنا شدید شروع به کار بالینی کنید. من که خودم شخصا وقتی که دیگه وارد بالین شدم تمایل چندانی به کار علوم پایه ندارم از دو جهت یکی اینکه مزه بالین زیر زبونمه و دیگری اینکه از دانشکده علوم پایه دور افتادم و از لحاظ مسافت و زمان دیگه دسترسی آسانی ندارم…

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

شايد بهتر باشه آدم تو علوم پايه مباحثي مثل روش تحقيق و EBM رو خوب ياد بگيره. پروپوزال نويسي و مفاهيم پايه اي نوشتن مقاله.

آمار و نرم افزار هايي كه نيازه . روش جستجو و …

بعد اومد باليني از اينا استفاده كنه.

لینک دائمی
    نمایهٔ سهیل
    سهیل@soheil

تا جایی که من می دونم 4 امتیاز داره. و یه سقفی هم برای هر فعالیت داره. فکر کنم نیم امتیاز حداکثر سقف برای کنگره ها و سمینار هاست. چاپ مقالات هم گویا سقفی نداره

لینک دائمی
    نمایهٔ ناهید
    ناهید@nahid69

مهرناز جون دقیقا حرفتون درسته ولی من الان به این نتیجه رسیدم تو علوم پایه بهترین زمان برای پژوهش بود که الکی از دست دادم اونم فقط به این خاطر بود که هیچ کسی یک دانشجوی علوم پایه رو آدم حساب نمیکنه !!!  و الان هر چی جلوتر میریم وقت کم میاریم !!{#117}

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

بچه ها بعد پره انترني يادم بندازيد تاپيك آموزش EBM رو به جريان بندازم …

لینک دائمی
    نمایهٔ گندم
    گندم@gandomdr

بچه ها من الان ترم 4 تموم کردم ولی هیچ کار تحقیقاتی انجام ندادم. چن بار اقدام کردم ولی نشد….تو این 1ترمی که از علوم پایم مونده چه پیشنهادی دارین؟راستی برا علوم پایه کی شرو کنم؟غصم گرفته ه ه ه ه ه{#20}

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

گندم جان الان دیگه با آغاز ترم جدید بشین برای علوم پایه بخون.

چون حتی اونایی هم که زودتر شروع می کنن ترم هایی که علوم پایه یا پره انترنی دارن معمولا کارشون رو سبک می کنند.

حالا حالا ها فرصت داری. نگران نباش.

لینک دائمی
    نمایهٔ گندم
    گندم@gandomdr

مرسی مهرناز جون{#53}برا غلوم پایه به نظرت لازمه تابستون بخونم؟

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 17 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.