آموزش پزشکی

تجربیات دوره علوم پایه

برچسب‌ها: 

نمایهٔ صورتی
    صورتی

دوستان اگه به ترمهای اول برگردین چی کار میکنید و چطور درس میخونید و چه کارهایی رو دیگه انجام نمیدین؟

در کل راه رستگاری یک دانشجوی پزشکی چیه؟ :متفکر

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 18 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

برای درس های مهم وقت می گذاشتم و غیر مهم ها رو می گذاشتم کنار!

مهم یعنی درس های تخصصی و بالینی تر.

غیر مهم یعنی هر چی عمومیه! (البته اونا که کلا کناره!!)

روی فیزیو و آناتومی خوبه وقت بگذاری.

البته باید تا جایی که می تونی با دید بالینی تر نگاه کنی به مسائل.

هر درسی که شروع می شد. از همون اول یه منبع خوب و از نظر حجمی مناسب انتخاب می کردم و تعداد صفحاتش رو به تعداد روزهایی که تا پایان دوره می خوام درس بخونم تقسیم می کردم و سعی می کردم تو ذهنم یه برنامه تخمینی داشته باشم.

در کنار درس حتما حتما فعالیت های جنبی ، ورزش، مطالعه، کارهای مفید تشکیلاتی و … رو انجام بده.

اگه بقیه پایه باشن یه تاپیک بزنیم و با جزئیات بیشتر بگیم از درس های علوم پایه چیا بیشتر به درد می خوره.

مثلا اینکه توی فیزیولوژی، مبحث اسید و باز خیلی خیلی مهمه و قس علی هذا!

نظرتون چیه؟ کسی حال جواب دادنش رو هم داره؟

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

ممنون خانم دکتر {#53}

من توی این مدت جزوه هامو کامل نخوندم واقعا نمیدونم چه طور میشه کتاب هم در طول ترم خوند!حسابی از همه عقب افتادم{#102}

______

من پایه ام!زحمتشو بکشین خیلی خوبه.

حال جواب دادنش هم کم کم بوجود میاد{#4}

لینک دائمی
    نمایهٔ اميرحسين شريفي
    امیرحسین شریفی@emerson

چیزای بدرد بخور رو یاد بگیرید! مثلا فیزیو خیلی خوبه ؛ آناتومی تا حدودی به درد میخوره؛ باکتری خوبه؛ مثلا بیو اون قدر فایده نداره ! عمومیارو وللش !

کتاب برای درک بهتر لازمه ولی اون هم همش نه ؛ جاهای مهم رو خوب یاد بگیرید اگر شد بقیش که خوبه اگرم نشد که عیب نداره  !

پس تو را هر غم که آید به پیش بر کسی تهمت منه بر خویش گرد

لینک دائمی
    نمایهٔ سهیل
    سهیل@soheil

اگه برگردم به قبل می دونم چطور درس بخونم. ببین مثلا در آناتومی این همه فضاسازی می کردیم که چی با چی مجاورت داره و از این مزخرفات. بعدا فهمیدیم همه اینا کشک بوده و نیازی به این ریزه کاریا نیست. مثلا اینکه فلان عضله کوچیک از کدوم عروق خون میگیره یا لنفشون به کجا می ریزه!!! اینا همش به نظرم بیفایدست. زبان تخصصی به نظرم خیلی کاربردیه. جنین که سرکاریه… بیو که فقط نقش سرعت گیر در علوم پای و غربالگری رو داره!!!

لینک دائمی
    نمایهٔ آرام
    آرام@aghlale

من اگه به گذشته برگردم

بالینی تر مطالعه می کردم ولی احساس من اینه که کل نظام آموزش پزشکی درمقطع قبل از علوم پایه اشکال اساسی داره

محفوظات بی اساسی از لحاظ مطرح نبودن در مباحث بالینی رایج مثل:آناتومی بهرام الهی بیوشیمی هارپر

آخه چرانظام آموزشی مانمی خوادتکونی بخوره وقتی به گذشته برمی گردم به خودم می گم آیالازم بود جان کوئیرا ولانگمن روخط به خط حفظ کنم

آیااگر ما مباحث روبالینی تر می خوندیم وضعیت اینچنین بود…

لینک دائمی
    نمایهٔ ناهید
    ناهید@nahid69

ولی به نظر من در س هایی مثل بیو شیمی و فیزیو لوژی و آناتومی خیلی مهمن ! کلا بیوشیمی و فیزیولوژی اساس یادگیری فیزیوپاتولوژی هستن  البته بستگی داره که بیوشیمی رو کی بهتون درس بده اگر استادی مثل دکتر احسانی در س بده مثل یه قصه اصلن دلتون میخواد همه درسا رو بذارید کنار برید بیوشیمی بخونید {#77} واقعا جدی میگم اگر ما بیوشیمی رو خوب یاد بگیریم اساس خیلی بیماری ها رو خوب میفهمیم و همچنین فارماکولوژی !!!! کلش بیوشیمی هست !!!! ولی اشکال فقط تدریس بد هست همین !!!

آناتومی هم فقط به درد اونیی میخوره که میخوان جراحی بخونن  به نظرم تسلط بر آناتومی برای یه جراح ایده آل شدن واجبه !!!

فیزیولوژی هم که دیگه گفتن نداره همه میدونیم چقدر مهمه !!!

فقط این سه درس پایه تمام درسان !!!

لینک دائمی
    نمایهٔ آرام
    آرام@aghlale

منظورمن این نیست که این دروس اشکال دارند بلکه تدوین کتاب ها اشکال داره کتاب باید بایک تفکربالینی نوشته بشه

نه اینکه دانشجو درلابه لای معادلات بیوشیمی ولام های پاتولوژی وفیزیولوژی سلول از مطلب اصلی که درک disease دوربمونه

وباید کتاب هایی تالیف بشه که هدف مارو از خوندن این کتب پایه محقق کنه

البته اساتید نقش مهمی دارند

لینک دائمی
    نمایهٔ بهروز
    بهروز@behrooz

کتابا که اشکالی ندارند
    مثلا فیزیو،واقعا کتابی مثه برن اند لوی شهاکاره
    گنونگ و گایتون هم که جای خود داره
    منم خیلی دوست دارم برگردم،نه بالینیتر ؛بلکه کاربردی تر بخونم
    جنین شناسی کم مهم نیست.
    اناتومی تو معاینه مهمه.
    دیدن لام تو پاتو شاید واسه ما کاربردی نداشته باشه.ولی تءوریش جای خودشو داره.
    هیچ درسی بی خود نیست.
    در مورد کتابا هم ،غیر از رفرانس ها،همه دروس کتابی با عنوان کلینیکال ….. دارند
    ولی مهمتر از همه دید استاده که چه جوری درس بده.
    همین حالاشو از خوندن بیو لذت میبرم.چون با دید باز تری میخونم
    ولی یه سوال؟الان باید چی کار کرد که تو مقطع بعدی نگیم اگه ….

لینک دائمی
    نمایهٔ بهروز
    بهروز@behrooz

من پایه جواب هستم

لینک دائمی
    نمایهٔ هدى جعفرى
    coraline@coraline

سلام، من ترم آخر علوم پايه هستم
    ميخوام علوم پايه رو كه قبول شدم تمام جزوه هايي كه از همون ترم اول تا ترم پنج دارم رو بريزم وسط حياط و آتيييييييش بزنم!!!!
    مُردم با اين درسا :((

لینک دائمی
    نمایهٔ امین
    امین@theadmin

چیزای به درد بخور رو نگه دار. مثلا من جزوه های نوروآناتومی رو که خودم نوشته بودم نگه داشتم. بدرد نخور ها رو هم ریختم دور.

مدنت یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

لینک دائمی
    نمایهٔ کاربر حذف‌شده
    کاربر حذف‌شده@drsama

چه دل پری دارین شما :چشمک

بدین به ترم پایینی هاتون که حداقل یه جنبه ی مفیدی هم ازشون باقی بمونه

لینک دائمی
    نمایهٔ اميرحسين شريفي
    امیرحسین شریفی@emerson

ولی من همشونو نگه داشتم البته اونایی که جزوه مینوشتیم البته همش رو که نمینوشتیم اون موقع ها خیلی داغ بودیم و همه چی رو از کتاب رفرنس میخوندیم! به قول امین جان خوباش رو نگه دارید. حیفه بندازینشون دور الان تو شرایط فشار هستید نمیتونید خوب تصمیم بگیرید!

پس تو را هر غم که آید به پیش بر کسی تهمت منه بر خویش گرد

لینک دائمی
    نمایهٔ رزیتا
    رزیتا@rozita

همه چیز رو آتیش بزنید!!!

این آتش سوزی هیچ چیز رو نه از علم شما و نه از علم جهان کم نخواهد کرد ولی احساسی بس شگرف به شما دست خواهد داد!تجربه اش کنید!!!

لینک دائمی
    نمایهٔ مهدی
    مهدی@demehdix

سلام دوستان میشه دقیقا بگید که حد نصاب قبولی در امتحان علوم پایه چیه؟ یعنی باید نمرت دقیقا چند بشه که شما رو قبول کنند؟چون شنیدم که یک سری قوانین جدید اومده که نمره شما باید یک نسبتی از نفرات برتر بشه و اون قانون ۵۰% برداشته شده !!!!!

ممنون میشم موضوع رو برام روشن کنید.

سپاس

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 18 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.