آموزش پزشکی

امتحان پره انترنی

برچسب‌ها: 

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 15 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

سلام دوستان.

نظرتون راجع به اینکه یکی بخواد امتحان پره رو شش ماه عقب بندازه چیه ؟!

مثلا برای اینکه بیشتر درس بخونه!!

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

@jab136er دکتر لطفا بیاید توی تاپیک بنویسید. ممنون.

خب مسلمه که خود پره بی ارزش تر از اینه که کسی بخواد برای اون خودش رو عقب بندازه.

منظورم اینه که :

مثلا برای اینکه در دوره اینترنی با علم تئوری قوی تری بخش ها رو بگذرونه.

اگه قراره استریت امتحان رزیدنتی بده، یه خورده بیشتر خونده باشه.

یا دلایلی مثل اینکه یه شش ماه قبل از شروع زندگی کامل در بیمارستان!!! به خودش استراحت بده و کارهای عقب افتاده زندگی اش یا مورد علاقه اش رو انجام بده!!

می گن که پره یه موقعیتیه که می تونی کل طب رو یه دور دوره کنی! برای اینکه بخواد یه دور خوب درس ها رو جمع کنه!!

حالا چی؟

لینک دائمی
    نمایهٔ اميرحسين شريفي
    امیرحسین شریفی@emerson

اصلا و ابدا توصیه نمیشه ! چون که شاید اولا اون 6 ماه درس نخونید و اینکه اینترنی اون جوری  که شما فکر میکنید نیست ! قرار نیست که همه متون کتابها رو بلد باشید ! واقعا نیاز بهشون نیست و بالین و اوژانس کلا با کتاب فاصله داره نه اینکه جدا باشه ولی واقعا لازم نیست که خودکشی کسی بکنه و بشینه کل کتابارو بخونه !‌ تازه ممکنه دپرس هم بشه {#4} !!! ولی اگر کسی درباره استریت شدن فکر میکنه میتونه دوران اینترنی هم خوب استفاده کنه تازشم از 1 سال و نیم قبل از رزیدنتی این همه مطلب رو بخونید هم یادتون نمیمونه واسه دستیاری !!!

من اگه بودم که همچین کاری نمیکردم ! دیگه هر کس صلاح خودشو میدونه !!!{#53}

پس تو را هر غم که آید به پیش بر کسی تهمت منه بر خویش گرد

لینک دائمی
    نمایهٔ محمد آقاعلی
    محمد آقاعلی@maghaali

به نظر من بسته به هدف هر کسی و موقعیت هرکسی فرق می کنه. اگه هیچ عجله ای برای اتمام دوره تحصیلی ندارید کار خوبیه. فرصتی و انگیزه ای که برای یادگیری تو دوران تحصیل هست هیچ وقت دیگه نیست. اگه می دونید تو این 6 ماه درس می خونید به نظر من کار خوبیه. هم کمتر خسته می شید هم با علم بیشتری وارد مرحله بعد می شید. من چند بار می خواستم چند ماه مرخصی وسطای تحصیلم بگیرم ولی متاسفانه بدلیل بد ارائه شدن واحدها نتونستم. شاید اگه این کارو میکردم به اینجا نمی رسیدم.{#106}{#1}

لینک دائمی
    نمایهٔ جابر محسنی
    جابر محسنی@jab136er

با نظر دکتر شریفی موافقم به هر حال هر چی باشه ایشون یکی دو تا پیراهن بیشتر از ما پاره کردن

اولا اگه کسی دوران طلاییه استاژری رو خوب درس بخونه دیگه نیازی نیست الکی 6 ماه خودشو عقب بندازه تا بخواد کل طب رو یه دور دوره کنه

بعدشم همون چند ماه مونده به پره فرصت خوبیه واسه دور کردن کل مطالب و واقعنم کافیه

تازه دوران اینترنی هم فرصت بسیار عالی هستش واسه مرور مطالب

در کل فرصت واسه درس خوندن زیاده ولی کسی استفاده نمیکنه و اینجاست که شاعر میگه :

رهرو ان نیست گهی تند و گهی خسته رود            رهرو انست که اهسته و پیوسته رود

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

راستش من در دوره ی استاژری همه ی بخش ها رو خوب نخوندم. یعنی اونجوری که رضایت داشته باشم جمعشون نکردم.

الان می دونم اگه بخوام به راحتی می تونم با خوندن دو ماه تست، امتحان پره رو با نمره ی خوبی قبول بشم اما تقریبا مطمئنم که در این دو ماه نمی تونم مباحث رو برای یادگیری خوب و کاربردی مرور کنم. نمره هم برام مهمه! چون یکی از معیارهایی خواهد بود که برای ورودم به پی اچ دی تاثیر داره!!

به علاوه، وضعیت من معلوم نیست که حتما رزیدنتی بدم یا بتونم وارد پی اچ دی بشم.

برای همین فکر کردم شاید بهتر باشه که همین قبل پره خوب درس بخونم. اینطوری اگه رفتم پی اچ دی ، حداقل به اندازه ی یه جی پی خوب تا حدی وظیفه ام رو انجام دادم و اگر هم تصمیم به رزیدنتی دادن گرفتم، باز هم خیالم راحته که به اندازه ی یه دوره ی استاژری خوب درس خوندم!!

به چیزهای دیگه هم فکر می کنم. اینکه در این مدت می تونم به کارهای دیگه ام برسم که تا الان خوب نتونستم بپردازم بهشون و اگه هم اینترن بشم که دوباره باید دورشون رو خط بکشم!!

راستش الان یه دوره ام پی اچ هم برای بچه های ما شروع شده. اگه بتونم راضی شون کنم که من هم واردش بشم، اون وقت دیگه با امتحان پره، کارم خیلی سخت می شه!

من عجله ی زیادی ندارم! همینجوری اش یه سال از هم کلاسی هام جلوتر هستم! اگرچه خب به هر حال از اینکه زودتر به سر و سامون برسه زندگی ام، خیلی خیلی خوشحال می شم!! اما نگران چند تا چیزم!

یکی اینکه تو دوره ی اینترنی دیگه از دوستانم جدا می شم.

دوم اینکه می ترسم از هشت ماه بی کار بودن ( بی کار منظورم اینه که اجباری برای رفتن به بیمارستان و … ندارم) و تنها بودن !! یعنی می ترسم انقدر تو خودم فرو برم که دچار دپرشن مزمن بشم!! !

و سوم اینکه به هر حال یه کاریه که هر کسی انجام نمی ده! خب آدم نمی دونه خوبه یا نه!!

به هر حال شش ماه عقب افتادنه! و جواب پس دادن به هر کسی که ازت می پرسه چی کار داری می کنی؟

اما راستش یه سری از بهترین بچه های سال بالایی خودمون رو دیدم که پره رو عقب انداختند. بعضی هاشون خیلی هم راضی بودند.

یکی از دوستان اینترنم می گفت که اگه اولین بخش انترنی ات رو بی سواد بگذرونی، عادت می کنی و بقیه بخش ها هم همینجوری می گذره!

دعا کنید هر تصمیمی گرفتم به خیر و صلاحم باشه!

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

در ضمن ممنونم دوستان از راهنمایی هاتون.

لینک دائمی
    نمایهٔ الهام
    الهام@elhami

نظر من :

صحبت های دکتر آقا علی + صحبت های مهرناز عزیز = عقب بیفته بهتره… آزمونتو میگم! :لبخند

Do all things with love

لینک دائمی
    نمایهٔ اميرحسين شريفي
    امیرحسین شریفی@emerson

واقعیتش اگه این جوری که میگید پره ندید ولی اگه من جای شما بودم همچین ریسکی نمیکردم ! به خاطر همون چیزایی که گفتید !

به قول خودتون از دوستاتون همین جوری هم جلویید ولی تو دانشگاه ما تخت گاز رفتن رسمه نه کسی میفته نه کسی وایمیسه ! مام همین جوری بودیم ! در ضمن خب آقایون به علت شرایط خاصشون عموما مجبورا خیلی سریع مراحل طی کنند هر چند این صحبت برای خانمها هم صدق میکنه ولی باز اونها راحت ترن تا ما پسرا !!! در کل هر جور صلاح میدونید اگر مطمئنید از خودتون که میشینید درس میخونید امتحان ندید ولی باور کنید همون دو ماه خوندن هم خیلی خوب و از نظر من کافیه راستش مام استاجری نترکوندیم ولی با همون چیزایی که تو پره هم خوندیم خیلی عالی اینترنی رو داریم میگذرونیم ! نمره بچه هامون هم عموما 140 تا 160 بود ! خیلی خفن نیست ولی همه مون یه ماه هم درس نخوندیم و این نتیجش شد ! بازم خودتون میدونید !!!

انشالله هر چی خیره پیش بگیرید…

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

دوستان امروز یکی از اساتید ( و شاید بهتر باشه بگم از دوستانم) یه راه حل تازه گذاشت جلوی پایم که هم به اهدافم برسم و هم اینطوری عقب نیفتم و هزینه های سنگینش رو ندم!

اونم اینکه می شه تو این دو ماه فقط چند تا درسی که احتمالا اول اینترنی وارد اون بخش ها می شم رو خیلی خوب بخونم. بقیه اش رو اگه لازم داشتم در همون اینترنی مثلا یه ماه مرخصی بگیرم! برای بقیه کارها هم همینطور…

به نظرم این منطقی تره…

دعا کنید برامون! :)

لینک دائمی
    نمایهٔ امین
    امین@theadmin

والله من که هنوز اینترن نشدم، ولی یه همچین ایده ای توی سرم وول میخوره. پنج شش ساله که یک ضرب داریم میایم جلو، هم خسته ایم هم خوب نتونستیم درسها رو یاد بگیریم. یه فرصت شش ماهه میتونه یه انرژی تازه به ما بده و هم میتونه فرصت خوبی باشه برای مرور درسها.

الان من اینترن ها و خیلی از رزیدنتها رو که میبینم افسوس میخورم واقعا. هیچی بلد نیستن. متاسفانه اونقدر کار زیاده که همه فقط سرگرم به انجام رسوندن کارهای همون لحظه هستند و فرصت نمیکنند به چیزهای دیگه بپردازند، به نظر من اینترنی دوره ی تمرین دانشی هست که توی استاجری آموختیم. اگر دانشی کسب نکرده باشیم نمیتونیم اون طوری که باید و شاید از این فرصت تمرین استفاده کنیم.

من هم با یه stop مصلحتی موافقم. بدترین حالتش اینه که چیزی رو به دست نیارید. اما چیزی رو از دست نمیدید.

اون راه حلی رو هم که دوستتون گفته فکر خیلی خوبیه. البته اگه مرخصی به اندازه ی کافی بدن! میدن؟!

مدنت یک فرهنگ است. یک فرهنگ خوب

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

نمی دونم چقدر مرخصی می دن!

ولی خب هم مرخصی هست و هم ترک بخش! :دی

بالاخره اون موقع خرمون از پل رد شده ان شاالله!

البته یه چیز بگم.

از هزینه هایی که من باید برای این کار می پرداختم یکی جدا شدن از دوستانم بود و یکی دیگه مقاومت در برابر نارضایتی خانواده و …

یعنی بهم فهموندند که این هزینه فقط 6 ماه عقب افتادن نیست بلکه کل دوره ی انترنی هم تبدیل به هزینه می شه!!

اما اینطوری، دیگه حداقل کسی بهم نمی گه که خودت رو عقب انداختی. دیگه اگه خوب هم درس نخوندم، بعدا خودم هم خودم رو سرزنش نمی کنم که چرا 6 ماه خودت رو عقب انداختی و درس هم که نخوندی!!

نمی دونم. اما من دیدم کسایی رو که از بهترین دانشجوهامون بودن و عقب انداختند و راضی هم بودند.

یکی از دوستان که این کار رو کرده بود، می گفت دوستانش در ورودی بعد خودش بیشتر بودن. برای همین با این کار تو اینترنی با دوستای خوبی هم کشیک بوده و کلی بهش خوش گذشته بود. و هم اینکه می گفت قبل از ورود به اینترنی کلی روحیه گرفته و با روحیه ی خوب وارد اینترنی شده.

من احساس می کنم باید کاری که می کنیم آرامش داشته باشیم.

من این دو سه روز که داشتم تصمیم جدی به عقب انداختنش می گرفتم، واقعا نگران بودم!!!

لینک دائمی
    نمایهٔ اميرحسين شريفي
    امیرحسین شریفی@emerson

این راه خیلی خوبیه ! من خودمم میخواستم بعد از پره مرخصی بگیرم بشینم چیزایی رو که درست حسابی نخوندم بخونم! ولی بهم مرخصی ندادن! گفتن واسه چی میخوای گفتم میخوام بشینم درس بخونم ! گفتن لازم نکرده میری تو بخش یاد میگیری !!!!{#4}

به نظر این راه امن تر و خیلی بهتره و اگر تصمیمتون هم عوض شد چیزی رو از دست ندادید!

موفق باشید…

لینک دائمی
    نمایهٔ رزیتا
    رزیتا@rozita

عزیزان  جانم!

دست از این کارها بردارین و تا جان در بدن دارین در استاجری درس بخونین.کسی که تو استاجری درس نخونه تو مرخصی و از این چیزا هم هیچ وقت درس نمی خونه!!!ضمن این که درس خوندن تو مرخصی خیلی هوس برانگیزه ولی اون چیزی که تو استاجری می خونین چون با دیدن مریض همراهه خیلی بیشتر یادتون می مونه.واسه اینترنی هم از دانشگاه های کوچیک بهره ببرین اینقدر شما در تنهایی و بدون هیچ کمکی به طور مستقیم بیمار منیژ می کنین که کتاب ها رو خود به خود تو جیبتون میذارین!

تئوری محض دونستن شما را یه طبیب حادق نمی کنه دلبندان من.

لینک دائمی
    نمایهٔ مهرناز زارعی
    مهرناز زارعی@mehrnaz

خب من امروز پره انترنی رو پر دادم و گفتم تا داغم تجربیاتم رو اینجا بنویسم!!

پشنهادهای من برای کسایی که می خوان پره بدن :

اول هدف خودتون رو از درس خوندن در این دو ماه فرجه تعیین کنید.

اگه برای نمره ی خوب پره انترنی می خواید سرمایه گذاری کنید.

آخرین چاپ گزینه برتر فکر می کنم بیکی از بهترین کتاب ها برای این امتحانه.

دور اول مطالعه تون بیشتر صرف خط کشیدن و فهمیدن مفاهیم اولیه می شه.

پایه ی درستون رو بگذارید همین چهار جلد کتاب. هر جا هر مبحثی رو که نفهمیدید برید از یه جایی پیدا کنید.

دقت کنید گفتم هر مبحث. هیچ وقت از همون سوال اول فکر نکنید هیچی رو نگفته. چون اصولا تا تست آخر هر مبحث رو که می زنید تازه ممکنه اون موقع احاطه جامع تری به موضوع پیدا کنید.

از یه ماه قبل آزمون شروع کنید به دوره کردن.

اصلا فکر نکنید دوره ی این تست ها مثل دوره ی شب امتحانه.

دوره ی دور اول واقعا وقت گیره. در حد خوندنه!!

بعد یکی دو هفته ی آخر دوباره با دور سریع تری دوره کنید.

دو روز آخر هم که یه دور کتاب ها رو ورق بزنید و الگوریتم ها و جدول ها و سوال های مهم رو نگاه کنید.

چیزی که خیلی اهمیت داره اینه که از همون اول مطالب رو با ماژیک های رنگی دسته بندی کنید.

چیزهایی که خیلی مهم اند یا یادتون میره و حیاتی هستند رو با یه رنگی مشخص کنید که شب آخر خیلی به کارتون میاد!!!

اگه کسی این طوری بخونه واقعا یکی از بهترین نمره ها رو خواهد داشت.

این راهنمایی ها صرفا برای کسیه که بخواد یه نمره ی خوب بگیره!!

Viewing 15 replies - 1 through 15 (of 15 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.