آموزش پزشکی

آمادگی برای علوم پایه

برچسب‌ها: 

نمایهٔ پیام ناصح غفوری
    پیام ناصح غفوری

حرفها و نظرات کسانی که در آزمون علوم پایه شرکت کرده اند و یا می خواهند شرکت کنند در این تاپیک نوشته میشه. لطفا ابتدا به این لینک مراجعه کنید و مطالب نوشته شده در مدنت سابق را مطالعه کنید. در ادامه از نظرات شما دوستان استفاده می کنیم…

Viewing 15 replies - 121 through 135 (of 159 total)
  • نویسنده
    پاسخ‌ها
  • لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

ممنون خانم دکتر :لبخند

شما آناتومی قوی بودین و حذفش کردین؟و این که فرمودین با سه چهار روز خوندن حله واسه کسی که بیس قوی نداره هم صدق میکنه؟  :سوال

لینک دائمی
    نمایهٔ کاربر حذف‌شده
    کاربر حذف‌شده@drsama

نه صورتی جان من آناتومی قوی نبودم بخاطر اینکه فک میکردم نمیرسم بخونم حذفش کردم.اما انقدر بعضی از دروس سوالات تکراری دارن که با خوندن 4.5 دوره سوالاشون و مرور جواب ها میشه به بالای 50% جواب بدید.باور کنید بعضی از سوالا انقدر راحت بود که با اطلاعات عمومی یه دانشجوی پزشکی میشد جواب داد.اما همونجور که گفتم تو دروس راحت این صدق میکنه و انا به نظرم جزو این دروسه. اما مثلا فیزیو و بافت که سخت بود اینجوری نبود به خاطر همینه که میگم درسی رو حذف نکنید چون ممکنه اون درس جزو همون درسای راحت باشه.

• این پاسخ 47 سال و 4 ماه پیش توسط ویرایش شده.
    لینک دائمی
    نمایهٔ آتسا فائقى راد
    آتسا فائقى راد@atesa

آناتومى راحتترين درسه…به هيچ وجه حذفش نكنيد…تنها درسيه كه همه سوالاش تكراريه..من از 24 تا سوال 22 تا زدم..اون دوتا هم اشتباه الكى و استرس بود وگرنه كامل مىشد زد..اگرچه من آنا رو از سال 82 زدم.
    به نظرم درسايى مثل ژنتيك و و فيزيك و انقلاب و روان رو اگه همين دو سال آخر رو بزنيد كافيه…
    اگه يه درسيو مىرسيد يه دور بخونيد نخونيد بهتره چون دوره نكنيد هيچ فايده نداره.
    حين خوندن درسايى مثه باكترى و انگل و..حتما خلاصه كنيد..
    پاتو هم شروعش سخته ولى وقتى پاسخاشو ياد بگيريد خيلى راحت مىتونيد بزنيد.
    در مورد بيو هم بگم كه جز درساى حذفى من بود ولى تونستم نصفشو جواب بدم..اصلا لازم نيست بشينيد زنجيره ها حفظ كنيد فقط در حد تست.. و سوالايى كه پاسخ كوتاه دارن..
    فقط سعى كنيد دوسال اخير و به خصوص امتحان قبليو پاسخاشو خوب ياد بگيريد كه رو اونا تاكيد بيشتريه
    هيچ درسيم به طور كامل حذف نكنيد..ولى بعضى درسارو بيشتر سرمايه گذارى كنيد..

لینک دائمی
    نمایهٔ کاربر حذف‌شده
    کاربر حذف‌شده@drsama

کاش منم انا رو حذف نکرده بودم :اوخ  افسوس

لینک دائمی
    نمایهٔ آتسا فائقى راد
    آتسا فائقى راد@atesa

اﯾﻦ رو اﺿﺎﻓﻪ ﻛﻨﻢ ﻛﻪ ﻫﯿﭻ وﻗﺖ در ﯾﺎد ﮔﯿﺮى ﭼﯿﺰى ﻛﻪ ﺳﺨﺘﻪ واﺳﺘﻮن اﺻﺮار ﻧﻜﻨﯿﺪ..ﻗﺮار ﻧﯿﺴﺖ از ﻫﻤﻮﻧﺎ ﺳﻮال ﺑﯿﺎد و ﻗﺮار ﻫﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﺷﻤﺎ ﻛﺎﻣﻞ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﯿﺪ..اﯾﻦ وﻗﺖ ﺷﻤﺎ رو ﻣﻰﮔﯿﺮﻩ..ﺳﻌﻰ ﻛﻨﯿﺪ ﺳﺨﺖ ﻧﮕﯿﺮﯾﺪ ﻛﻼ..واﺳﻪ ﻋﻠﻮم ﭘﺎﯾﻪ ﻓﻘﻂ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻜﺮار ﻛﻨﯿﺪ ﻻزم ﻧﯿﺴﺖ از دور دورا ﺷﺮوع ﻛﻨﯿﺪ.. ﻫﺮﭼﻰ ﻣﻰﺧﻮﻧﯿﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﻄﻤﺌﻦ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﻛﻪ ﻣﻰرﺳﯿﺪ دورﻩ ﻛﻨﯿﺪ ﭼﻮن ﺑﻪ ﺷﺪت ﻓﺮارﻩ و در ﻏﯿﺮ اﯾﻦ ﺻﻮرت ﻫﯿﭻ

ﻓﺎﯾﺪﻩ اى ﻧﺪارﻩ…ﻟﻄﻔﺎ ﻛﯿﻔﯿﺖ رو ﻓﺪاى ﻛﻤﯿﺖ ﻧﻜﻨﯿﺪ

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

خانم دکتر جاودان و خانم دکتر فائقی راد ممنون از راهنمایی های جامع و کاملتون  :لبخند

در کل بنظرتون واسه شروع سوالارو بذاریم روبرومون و شروع کنیم فقط جوابهارو یاد گرفتن؟در شرایطی که چیزی ازون درس یادمون نیست و زمینه چندانی نداریم؟!

یا باید واسه هر سوال رجوع کنیم به کتاب و اون مبحثی که سوال ازش مطرح شده رو کامل بخونیم تا یاد بگیریم؟

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم! :سوال همه اینارو واسه کسی که هیچی بلد نیست در نظر بگیرین  :رد

لینک دائمی
    نمایهٔ آتسا فائقى راد
    آتسا فائقى راد@atesa

خواهش مىكنم
    نه سوال و جواب كافيه هرچند اولش سخت و غير قابل ممكن به نظر مياد ولى كامل كافيه نگران نباش..

لینک دائمی
    نمایهٔ کاربر حذف‌شده
    کاربر حذف‌شده@drsama

دکتر صورتی یه کم سوالتو با تاخیر جواب میدم میخوام جمع بندی کنم کامل بگم .اوکی ؟ :لبخند

لینک دائمی
    نمایهٔ آتسا فائقى راد
    آتسا فائقى راد@atesa

بچه ها اصلا نگران نباشيد هر وقت سوالى داشتيد ..كوچكترين نگرانى داشتيد من كنارتون هستم..سعى مىكنم سريع جوابتونو بدم..البته اگه بتونم..ولى راه بسيار همواريه :)

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

مرسی آتسا جان هر وقت تونستی جواب بده :قلب

لینک دائمی
    نمایهٔ صورتی
    صورتی@soorati

ببخشید اشتباه دیدم :دی

خانم دکتر جاودان بودن :خجالت

به هر حال من منتظر جوابتونم :قلب

لینک دائمی
    نمایهٔ صالحی
    صالحی@diamond

برای درسایی مثل جنین،بافت و تغذیه چی باید بخونیم؟

لینک دائمی
    نمایهٔ زهرا صادقی
    زهرا صادقی@zahra10

بچه ها من بافت صفره صفر بودم وهیچی حالیم نبود  ولی با خوندن سوالا و جوابای میر  توی علوم پایه 100 درصد زدم…. :لبخند

life is such a piece of cake...bullshit

لینک دائمی
    نمایهٔ آتسا فائقى راد
    آتسا فائقى راد@atesa

كلا سوال و جواب كافيه… ولى خب بعضى درسا يه موقعى سختتر مياد..مثلا بافت ما سخت بود ولى اسفند خيلى آسونتر بود.

لینک دائمی
    نمایهٔ یاسمین وکیلی
    یاسمین وکیلی@yasamin

دوستان بسیار بسیار سپاسگزارم از شما :لبخند

حتما از راهنمایی هاتون استفاده میکنم ولی راستش فعلا به مشکل برخوردم …. از یه طرف میگن سوال و پاسخ خوندنش برای علوم پایه ما که همون قانون 70% 5 درصد برتر کافی نیست از این طرف با وجود صحبت های شما … نمیدونم چیکار کنم؟! :ناراحتوقت هم نمیشه هم درسنامه خوند و هم سوالا رو! مگه اینکه فقط برای یه سری درس ها این کار رو انجام بدم

فعلا بین یه دوراهی گیر کردم و متوقف شدم! نظرتون چیه؟!

Viewing 15 replies - 121 through 135 (of 159 total)

برای پاسخ دادن به این تاپیک، به سیستم وارد شوید.