صفحه نخست / راهنمای سایت

راهنمای سایت

لطفا راهنمای سایت را کامل بخوانید. اگر پاسخ سوال خود را نیافتید، آن را با مدیریت سایت در میان بگذارید. یا به ایمیل mednet.ir [at] gmail.com بفرستید.

سوالات پیش از عضویت

شبکه اجتماعی-علمی دانشجویان علوم پزشکی، از سال ۱۳۸۸ شروع به کار کرد و پس از فراز و نشیب های بسیار، به حالت پایدار امروز رسیده است. در اینجا دانشجو های رشته های علوم پزشکی، مثل داروسازی، پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری، مامایی، تغذیه و علوم آزمایشگاهی میتوانند عضو شوند و به گفت و گو پیرامون مسائل مربوط به این رشته ها بپردازند.

سایت mednet به طور خصوصی اداره می شود. محتویات سایت توسط اعضا ایجاد و همچنین کنترل میشود و تمام قوانین محتوای وب جمهوری اسلامی ایران در مدنت صادق است.

این جا یک وبسایت دانشجویی است و در صورتی که دانشجوی یکی از رشته های داروسازی، پزشکی، دندان پزشکی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی و تغذیه نیستید نمیتوانید عضو اینجا بشوید. اما میتوانید از اطلاعات سایت استفاده ببرید و آن ها را مطالعه کنید.

بله! اگر نیستید عضو نشوید. وبسایت های دیگری در اینترنت وجود دارند. میتوانید در آن ها عضو شوید. در صورت مشاهده یا گزارش چنین عضویتی، حساب شما بلافاصله حذف خواهد شد.

به این لینک بروید. قوانین را خوب و با دقت بخوانید. و اگر موافق بودید اقدام به ثبت نام کنید. در صفحه ی ایجاد شده موارد لازم را پر کنید. دقت کنید که حتما نام و نام خانوادگی خود را صحیح و با الفبای فارسی بنویسید. این کار برای حفظ اعتماد و دوستی میان اعضای تحصیل کرده ی چنین سایتی است. پس ار تکمیل فرم و انجام عضویت، بلافاصله یک ایمیل به ایمیلی که برای سایت معرفی کردید ارسال میشود. شما باید منتظر بمانید تا یکی از مدیران سایت عضویت شما را تایید کند. این موضوع توسط ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.

شما ایمیل خود را اشتباه وارد کرده اید. مثلا ابتدای آن www گذاشته اید. یا یک حرف را اشتباه تایپ کرده اید. در این صورت از طریق فرم تماس با ما (در صفحه ی اصلی سایت) این موضوع را به ما اطلاع دهید. در غیر این صورت عضویت شما تایید نخواهد شد. لطفا از عضویت دوباره خودداری کنید.

سوالات پس از عضویت

نمایه تصویری است که کنار نام شما در مطالبی که ارسال میکند و همچنین در صفحه پروفایل شما نشان داده می شود.

از منوی بالای سایت این مسیر را دنبال کنید: حساب من > پروفایل > تغییر نمایه. نمایهٔ شما باید عکسی با پسوند jpg باشد.

از منوی بالای سایت: حساب من > پروفایل > ویرایش

طبقه بندی مطالب در مدنت به این شکل است: مدنت تشکیل شده است از گروه هایی که در این گروه ها تاپیک ها(گفت و گوها) توسط اعضا ایجاد و به بحث گذاشته می شوند. این گروه ها نیز توسط اعضا ساخته می شوند. برای اینکه بتوانید در تاپیک ها پاسخی ارسال کنید، ابتدا باید به عضویت گروهی که تاپیک در آن ساخته شده است در بیایید. عضویت در گروه عمومی بلافاصله و عضویت در گروه خصوصی نیازمند تایید مدیر آن گروه (طبق ضوابط خاص آن گروه) می باشد.

منوی بالای سایت: گروه های اصلی > لیست همهٔ گروه‌ها. در این لیست، لیست تمامی گروه های عمومی و خصوصی وجود دارند. اما در قسمت منوی سایت > گروه های اصلی > موضوعات عمومی یا موضوعات پزشکی، گروه هایی لیست شده اند که اکثر مطالب در آن ها نوشته میشوند.

گروه عمومی گروهی است که همه، نوشته های آن را میبینند و میتوانند در آن بنویسند. اما گروه خصوصی گروهی است که باید برای اینکه مطالب آن را ببینید درخواست عضویت در گروه را بدهید.

وقتی روی عنوان گروه کلیک کنید، در صفحه ی باز شده، کنار نمایهٔ گروه، دکمه ی درخواست عضویت وجود دارد. شما فورا در گروه عمومی عضو میشوید. اما مدیر یک گروه خصوصی باید عضویت شما را بپذیرد.

“فعالیت ها” مفهومی در مدنت است که در جاهای مختلفی وجود دارد. در صفحه ی فعالیت ها شما خلاصه ای از اتفاقاتی را که در آن مکان رخ داده اند می بینید. در صفحه ی خلاصه فعالیت ها (منوی سایت > بخش ها > خلاصه فعالیت ها) شما خلاصه ای از تمام اتفاقاتی را که در کل سایت افتاده است میبینید. از جمله تاپیک ها، حرف ها، کامنت های کوتاه، ایجاد گروه های جدید و … . اگر به این جا نگاهی بیندازید: منوی سایت > حساب من > فعالیت‌ها : فعالیت‌های من، دوستان، گروه ها، رونوشت ها، متوجه میشوید که در قسمت “فعالیت‌های من” فقط کارهایی را که خود شما در سایت انجام داده اید خلاصه شده اند. به همین ترتیب، کارهایی که دوستان شما انجام داده اند، کارهایی که در گروه هایی که عضو هستید انجام شده است.

برای اینکه مطلبی حتما به گوش شما برسد، وقتی کسی در هر کجایی از سایت نام کاربری شما را به صورت @usernameshoma استفاده کند، آن مطلب به شما رونوشت می شود. یعنی یک نسخه از آن را در ایمیل خود دریافت میکنید و همچنین در خود سایت به شما اطلاع رسانی میشود.

منوی سایت > حساب من > پروفایل > ویرایش. در این قسمت شما تنظیمات مختلفی را میتوانید انجام دهید که پروفایل شما را چه کسانی ببینند یا نبینند.

فریاد یا استاتوس به این معنی است که شما یک عبارت کوتاه را میتوانید به عنوان وضعیت خود قرار دهید. این عبارت در صفحه ی فعالیت های شخصی شما، و در صفحه ی خلاصه ی فعالیت های کل سایت نشان داده میشود. و دیگران میتوانند برای آن کامنت کوتاهی بگذراند. این قسمت برای ارسال مطلب نیست. برای ارسال مطلب باید به تاپیک ها مراجعه کنید.

کامنت کوتاه، که شما در صفحه ی فعالیت ها میبینید به این معنی است که شما میتوانید برای آن فعالیت مشخص، یک دیدگاه بنویسید. مثلا: آفرین، چه قشنگ. بنابراین کامنت کوتاه محل گفت و گو نیست. برای گفت و گو باید تاپیک را در گروه مربوطه ایجاد کنید. بهتر است مسائل مهم به صورت تاپیک باشند تا افراد دیگر هم بتوانند آنها را به راحتی پیدا کنند و استفاده کنند.

قبل از آغاز تاپیک، حتما و لطفا عبارت و موضوع مورد نظرتان را جست و جو کنید. تا اگر مورد مشابهی وجود دارد، همان را ادامه دهید و از ایجاد تاپیک های مشابه خود داری کنید تا موجب سردرگمی دیگران نشود. اگر مورد مشابهی وجود نداشت، به گروهی که فکر میکنید موضوع شما به آن مربوط است بروید و در پایین صفحه قسمت “تاپیک ها” کادر نوشته ی جدید را خواهید دید. عنوان مورد نظرتان و سپس متن را بنویسید و سپس روی ارسال کلیک کنید.

در زیر همان قسمتی که در حال نوشتن متن هستید، قسمت فایل های ضمیمه وجود دارد. روی browse کلیک کنید و فایل مورد نظرتان را با اندازه و پسوند مجاز آپلود کنید.

در ویرایشگر متنی که مینویسید روی دکمه مربوط به اضافه کردن تصویر کلیک کنید. میتوانید همان طور که نوشته ای را وسط‌چین میکنید، برای زبایی بیشتر، عکستان را نیز وسط‌چین کنید.

اگر از این بابت مطمئن هستید، تاپیک‌تان را در گروه مجمع عمومی سایت ایجاد کنید.

از منوی سایت > مدنت > راهنمای خندانک ها استفاده کنید.

در صفحه ی پروفایل کاربر مورد نظر روی دکمه ی پیام خصوصی کلیک کنید. توجه: برای اینکه بتوانید پیام خصوصی ارسال کنید، میبایست آن کاربر در لیست دوستان شما باشد.

به مدیر سایت پیام خصوصی بدهید. این موضوع بررسی میشود و طبق قوانین سایت عمل می شود. (منوی سایت > مدنت > تماس با مدیریت)

چنانچه گروه مد نظر شما وجود ندارد و میخواهید خودتان آن را ایجاد کنید: منوی سایت > گروه های اصلی > جست و جو/لیست گروه ها. در این قسمت روی دکمه ی گروه جدید کلیک کنید و مراحل ساخت گروه را دنبال کنید. البته برای اینکار باید حد اقل ۱۰۰۰ امتیاز کسب کرده باشید. اما چنانچه امتیاز لازم را کسب نکرده اید و قصد ساخت یک گروه را دارید، میتوانید با مدیریت سایت تماس بگیرید تا درخواست شما بررسی شود.

شما در مدنت میتوانید با پرداخت هزینه ای اندک، برای خود حساب ایمیل تحت دامنه mednet.ir داشته باشید. این آدرس برای دانشجویان، بخصوص در همایش ها و کنفرانس ها بسیار مناسب است. برای توضیحات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

بله. کانال های ما در تلگرام فعلا این ها هستند:

کانال پزشکی: https://telegram.me/mednetp
کانال مامایی: https://telegram.me/mednetm

ads